Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Nigel toitlustus olümpiakülas pani sportlased nurisema – draamat on rohkem kui see teema väärib!

Pariisi OM
Pariisi OM — FOTO: Kuvatõmmis videost

Vahetult pärast Pariisi olümpiamängude algust hakkasid meediasse jõudma sportlaste kaebused olümpiaküla puudujääkidest ning raskustest atleete sõidutava transpordi vallas. Tänaseks on olukord aga õnneks paranenud.

Üks etteheide oli suunatud koondiste linnaku sööklale, kus olid väga pikad järjekorrad ja teatud toiduaineid, nagu muna või liha, nappis. Näljaseid suid on seal argiselt umbes 15 000.

"Toidu seisukohast oli asi alguses kasin, eriti proteiini kontekstis," sõnas Norra tennisist Casper Ruudi treener Marcel da Cruz. "Siin on hiiglaslikud sportlased kergejõustikus, korvpallis ja teistel aladel, kes peavadki palju mitmekesiselt sööma. Aga proteiin haihtus sööklas nipsust. Ehk sa lähed treeningule, tuled õhtul tagasi (olümpiakülla - toim) ning järsku on kõik otsas.”

Paljuski seadis toorainete probleemi lahendamisele takistuse prantslaste soov hoida olümpia võimalikult keskkonnasõbralikuna ehk näiteks kui mõnda elementaarset asja pole võimalik roheliselt riigisiseselt või võõrsilt Pariisi toimetada, siis seda menüüst ei leia.

Nõnda hakkasid osad maad organiseerima omal käel tellimusi väljastpoolt olümpiaküla. USA hankis kastide viisi riisi, Lõuna-Korea vedas sportlaste elupaikadesse koduseid nuudleid ja suppe. On neidki, kes einestavad kullerteenuste abil või külastavad teisi Pariisi toitlustajaid.

Saksamaa kergejõustiklase Gina Lückenkemperi sõnul on olümpiaküla probleemidega tegelema hakanud Prantsuse Olümpiakomitee. "Nüüdseks on olukord drastiliselt paranenud. Enam pole pikki järjekordi, kus pead toidu saamiseks seisma. Toidukvaliteet on samuti okei. Seega arvan, et avalikkuse ees on rohkem draamat, kui teema tegelikult seda väärib.”

Ka Eesti ujuja Kregor Zirki treener Tom Rushton sõnas olümpia hakul, et säärased mured pole taolistel suursündmustel miskit uut ning kõik loksub ajapikku rööpasse.