Nikola Jokic
Nikola Jokic — FOTO: Scanpix / AP Photo/Michael Conroy

Meeste korvpalliturniiril pääses Pariisi olümpiamängudel teise meeskonnana poolfinaali Serbia, kes oli Austraalia vastu avapoolajal korraks isegi 24-punktilises kaotusseisus, kuid suutis lõpuks võtta lisaajal 95:90 võidu.

Võitjate resultatiivseim oli Nikola Jokic, kes sai 38,5 minutiga kirja 21 punkti, 14 lauapalli ja 8 korvisöötu. Bogdan Bogdanovic toetas meeskonda 17 ja Vasilije Micic 14 silmaga. Kaotajate parimatena tõid lõpuks Patty Mills 26 ja Josh Giddey 25 punkti. Kogu statistika nähtav siit

Kohtumise tipphetked:

Esimene poolfinaali pääseja on juba ka selgunud, kui valitsev maailmameister Saksamaa alistas esimeses veerandfinaalis 76:63 Kreeka.

Saksamaa resultatiivseimad olid Franz Wagner 18, Dennis Schröder 13 punktiga. Kreeka parim oli taaskord Giannis Antetokounmpo, kes sai kirja 22 silma. Thomas Walkup lisas 12 punkti.

Saksamaa läheb poolfinaalis vastamisi Prantsusmaa ja Kanada kohtumise võitjaga ning Serbia omakorda USA ja Brasiilia vahelise mängu võitjaga.