USA korvpallikoondis näitas veerandfinaalis võimu ning pääses poolfinaali

LeBron James
LeBron James — FOTO: Scanpix / Federico Pestellini / DPPI / Panoramic / SIPA

Pariisi suveolümpiamängude meeste korvpalliturniiri viimane poolfinaali pääseja on USA, kes võttis veerandfinaalis Brasiilia üle kindla 122:87 võidu.

Ameeriklaste suurimad punktitoojad oli veerandfinaalis Devin Booker 18, Anthony Edwards 17, Joel Embiid 14, Anthony Davis 13, LeBron James 12 ning Kevin Durant 11 punktiga. Brasiilia parimatena tõid Bruno Caboclo üleplatsimehena 30 ja Georginho de Paula 15 silma. Kogu statistika nähtav siit.

USA läheb neljapäeval toimuvas poolfinaalis vastamisi Serbiaga. Teise finalisti selgitavad välja Saksamaa ja kodupubliku ees mängiv Prantsusmaa.

Valitsev maailmameister Saksamaa alistas oma veerandfinaalis 76:63 Kreeka. Võitjate resultatiivseimad olid Franz Wagner 18 ja Dennis Schröder 13 punktiga. Kreeka parim oli taaskord Giannis Antetokounmpo, kes sai kirja 22 silma. Thomas Walkup lisas 12 punkti.

Serbia, kes oli Austraalia vastu avapoolajal korraks isegi 24-punktilises kaotusseisus, suutis teises veerandfinaalis võtta lõpuks lisaajal 95:90 võidu.

Serbia parimana sai Nikola Jokic 38,5 minutiga kirja 21 punkti, 14 lauapalli ja 8 korvisöötu. Bogdan Bogdanovic toetas meeskonda 17 ja Vasilije Micic 14 silmaga. Kaotajate parimatena tõid lõpuks Patty Mills 26 ja Josh Giddey 25 punkti.

Prantsusmaa võttis oma veerandfinaalkohtumises 82:73 võidu Kanada üle.

Prantsusmaa liidrid olid tänases võidumängus muidu Euroliiga klubides pallivad Guerschon Yabusele ja Isaia Cordinier, kes tõid vastavalt 22 ja 20 punkti. Meeskonna suurim superstaar Victor Wembanyama sai kirja 7 silma ja 12 lauapalli. Kaotajate resultatiivseim oli üleplatsimehena 27 punkti visanud Shai Gilgeous-Alexander. R.J. Barrett toetas Kanada meeskonda 16 silmaga.