Pariisi olümpiamängude lõplik medalitabel

Vasakult: Stephen Curry, LeBron James ja Kevin Durant
Vasakult: Stephen Curry, LeBron James ja Kevin Durant — FOTO: Scapix / CHINE NOUVELLE/SIPA

Täna lõppesid Pariisis 26. juulist kuni 11. augustini kestnud suveolümpiamängud. Kokku teenis vähemalt ühe medali 91 riiki.

Kõige edukamad riigid olid sel korral USA, Hiina ja Suurbritannia. Ameeriklased teenisid kokku 126 medalit (40 kuldmedalit, 44 hõbemedalit ja 42 pronksmedalit), Hiinlased 91 (40 kulda, 27 hõbedat ja 24 pronksi) ning Britid 65 (14 kulda, 22 hõbedat ning 29 pronksi).

Korraldajamaa Prantsusmaa lõpetas kodused võistlused 64 medaliga (16 kulda, 26 hõbedat ja 22 pronksi).

Eesti koondis seekord medaliteni ei jõudnud - meie parimateks kohtadeks jäid Nelli Differti 4. koht naiste epeevehklemise individuaalvõistluses, Janek Õiglase 5. koht kümnevõistluses, Johannes Ermi 6. koht kümnevõistluses, Rasmus Mägi 7. koht meeste 400 m tõkkejooksus, Eneli Jefimova 7. koht naiste 100 m rinnuliujumises, Kregor Zirgi 7. koht meeste 200 m liblikujumises, Eesti neljapaadi (Mikhail Kushteyn, Allar Raja, Tõnu Endrekson, Johann Poolak) 7. koht sõudmise paarisaerulise neljapaadi võistluses, Mart Seimi 9. koht meeste tõstmise üliraskekaalus (+102 kg), Klen Kristofer Kaljulaidi 9. koht meeste judo -90 kg kategoorias ning Heiki Nabi 10. koht kreeka-rooma maadluse raskekaalus (-130 kg).

Meie naabritest teenisid leedukad 2 hõbedat ja kaks pronksi. Läti ja Soome jäid sarnaselt Eestile seekord ilma medalita. Vähemalt ühe medali teenisid Pariisi mängudel kokku 91 riiki. Pariisi olümpiamängude medalitabel nähtav siit.

Kõige edukam sportlane oli seekord 26-aastane Hiina ujuja Zhang Yufei, kes võitis kokku kuus medalit (ühe hõbeda ja viis pronksi).

Viie medaliga lahkuvad Pariisi olümpiamängudelt Prantsusmaa ujuja Léon Marchand (neli kulda ja üks pronks), USA ujujad Torri Huske (kolm kulda ja kaks hõbedat) ja Regan Smith (kaks kulda ja kolm hõbedat) ning Austraalia ujujad Mollie O'Callaghan (kolm kulda, üks hõbe ja üks pronks) ja Kaylee McKeown (kaks kulda, üks hõbe ja kaks pronksi). Kõik medalivõitjad nähtavad siit.