OM-i 6. päev: Puusta lõpetas 17. kohal, Rammo jõudis ühes sõidus esikuuikusse

Ingrid Puusta
Ingrid Puusta — FOTO: Scanpix

Neljapäeval olid Pariisi suveolümpiamängudel Eesti koondislastest võistlustules ainult purjetajad. Ingrid Puusta lõpetas, Karl-Martin Rammo alustas.

Purjelaudur Puusta sai klassis iQFoil kokkuvõttes 162 kohapunktiga 17. koha. Marseille's mitme päeva jooksul valitsenud ebasoodsate tuuleolude tõttu jäi põhivõistlus poolikuks, ära peeti 20 asemel 14 sõitu. Tänastes sõitudes sai Puusta 18., 14. ja 15. koha. Veerandfinaali pääsemiseks oleks Puusta pidanud mahtuma kümne parema sekka.

Rammo piirdus ILCA 7 klassis esimeses sõidus 34. kohaga. Teine sõit õnnestus kogenud purjetajal juba oluliselt paremini, tasuks kuues koht. Kokkuvõttes on Rammo esimese päeva järel 21. kohal. Kokku on kavas kümme sõitu, mille järel pääsevad kümme esimest medalisõitu.

Reedel algab Eesti jaoks üks oodatumaid alasid, milleks on kümnevõistlus. Teiste seas on stardis Johannes Erm, Karel Tilga ja Janek Õiglane. Esimene ala, 100 meetri jooks, algab Eesti aja järgi kell 11.05.

Juunis Roomas Euroopa meistriks kroonitud Johannes Erm rääkis tänasel pressikonverentsil, et tegi kolm nädalat tagasi seljale liiga, aga on jõuprooviks valmis. “Pärast seda jätsime laagri pooleli ja tegin paar päeva pausi. Praegu ja viimased paar nädalat on kõik juba okei olnud. Ka treeningute poolest ütleksin, et olukord on sama nagu enne EM-i,” lausus ta.

Tilga ja Õiglane pole tänavu tervislikel põhjustel kümnevõistlust lõpetanud. Pariisis on neil selge siht seda teha.

“Hüppepraktikat on kolm-viis korda vähem kui tahaks. Aga kõik vajalikud harjutused on trennis tehtud ja küll võistlustel välja tuleb. Vorm on hea, mu eesmärk on tervena lõpetada ja püstitada isiklik rekord,” lausus Tilga.

Sama siht on ka Õiglasel: “Imelik oleks öelda, kui sportlane tuleks võistlusele mitte eesmärgiga teha isiklik rekord.“ Sarnaselt Tilgale on ka tema saanud hüppealasid loodetust vähem treenida.

Eesti kergejõustiklastest võistleb reedel ka Elisabeth Pihela, kes alustab kell 11.15 naiste kõrgushüppe eelvõistlust. Kvalifikatsiooninorm on 1.97, mida on viie sentimeetri võrra rohkem kui Pihela isiklik rekord.

Kell 10.30 alustab meeste kaarraja kvalifikatsiooni haavlilaskur Peeter Jürisson. Finaali pääseb 30 sportlasest kuus.