OM-i 3. päev: Jefimova tuli ajaloolises finaalis seitsmendaks, Puusta näitas potentsiaali

Eneli Jefimova
Eneli Jefimova — FOTO: Karli Saul

Pariisi suveolümpiamängudel saavutas 17-aastane Eneli Jefimova naiste 100 m rinnuliujumises seitsmenda koha.

Esimese ujujana Eesti lipu all olümpiafinaalis osalenud Jefimova alustas tavapärasest kiirema tempoga, aga eesmärgiks seatud isiklikust rekordist jäi 42 sekundit vajaka. Ta läbis 100 meetrit ajaga 1.06,50, kuldmedali võitis Lõuna-Aafrika Vabariigi ujuja Tatjana Smith ajaga 1.05,28.

“Läksingi julgemalt välja ja lõpus natuke surin ära. Natuke kahju, et ei olnud siin võistlustel jõudu isiklikku rekordit üle teha. See jääb kripeldama,” rääkis Jefimova Kanal 2 otse-eetris enesekriitliselt.

Sillamäelt pärit ujuja selgitas, et tegi esimese basseinipikkuse jooksul ühe tõmbe rohkem ja kiire tempo tõttu väsis ta viimaseks 10-15 meetriks ära. Jefimova sõnul ta kokkuvõttes siiski kurb ei ole. “Mul ei olnud midagi kaotada. Ma ei jäänud finaalis viimaseks ja see on minu jaoks võit. Läksin finaalile rahulikult vastu, mul olid kõik pinged juba maas,” lausus ta.

Jefimova teeb Pariisi olümpial kaasa ka 200 m rinnuliujumises, mis algab kolmapäeval.

Neljapaat ei suutnud A-finaali murda

Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Mikhail Kushteyn, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Johann Poolak sai vahesõidus viie paatkonna seas neljanda koha ja A-finaali ei pääsenud. Selleks tulnuks jõuda kahe parema sekka. Eesti aeg oli 5.55,74, viimasena finaalikoha lunastanud Šveitsile jäädi alla pisut enam kui kolme sekundiga. Kas Eesti saab Pariisi olümpial seitsmenda, kaheksanda või üheksanda koha, selgub kolmapäeval peetavas B-finaalis. Vastasteks on Norra ja Rumeenia.

Eesti olümpiakoondise kogenuim sportlane, 45-aastane Tõnu Endrekson teatas pärast vahesõitu, et B-finaal jääb talle neljapaadis viimaseks. Neliku esmaspäevase esitusega jäi ta rahule.

“Eessõudja Johann Poolak tegi väga hea töö. Ta on ju uus, noor mees, sa näed tema arengut, potentsiaali. Kõige rohkem teeb rõõmu see, et näed temas sportlikku viha, et noor mees võitleb lõpuni. See on ülioluline, väga tähtis omadus. Need on tehnilised nüansid, et igaüks saaks panna välja enda maksimumi ning samal ajal säiliks koostöö. Tehniliselt saime täna hakkama, ses mõttes olengi eessõudjaga rahul,” rääkis Endrekson.

Purjelaudur Ingrid Puusta sai päevase hilinemisega Marseille's veele, aga kehvad tuuleolud kärpisid ka esmaspäevast programmi, sest iQFoil klassis peeti planeeritud nelja sõidu asemel kaks. Esimese sõidu lõpetas Puusta 15. kohal, aga valelähte tõttu tema tulemus tühistati. Teises sõidus näitas eestlanna, et on võimeline heaks tulemuseks ja sai üheksanda koha. Teisipäevaste sõitude eel on ta 34 kohapunktiga 15. positsioonil. Kui ilm lubab, algab kolmas sõit kell 13.33.

Lisaks Puustale võistlevad Eesti koondislastest teisipäeval sulgpallur Kristin Kuuba ja ujuja Kregor Zirk.

Maailma edetabelis 74. kohta hoidev Kuuba kohtub kell 9.30 naiste üksikmängu alagrupiturniiril Maldiivide sulgpalluri Fathimath Abdul Razzaqiga, kes on maailma pingerea 111. naine. Zirk alustab kell 12.03 oma põhiala 200 m liblikujumisega. Ta on teises eelujumises. Kui Zirk pääseb poolfinaalidesse, algavad need kell 21.42.