Reklaam sulgub sekundi pärast

Napid pääsemised ja viimased tantsud ehk meeste olümpial hakkavad käsipalli veerandfinaalid

Üks läbiaegade parimaid käsipallureid, Nikola Karabatic, lõpetab pärast olümpiamänge mängijakarjääri
Üks läbiaegade parimaid käsipallureid, Nikola Karabatic, lõpetab pärast olümpiamänge mängijakarjääri — FOTO: Jozo Cabraja/Kollektiff/EHF

Tänavune käsipalliturniir Pariisi olümpial hakkab jõudma otsustavate mängudeni, kui mehed alustavad kolmapäeval veerandfinaalidega. Vaatamegi Eesti kanalites esimest kahte kohtumist kommenteeriva koondise abitreeneri, Janar Mägiga, eesootavatele paaridele peale.  

Hispaania - Egiptus

Kahekordsed maailma- ja Euroopa meistrid, hispaanlased, olid alagrupis tõsistes raskustes, kui edasipääs kindlustati alles viimase kohtumise võiduga Horvaatia üle ning tagati endale kolmas koht. Egiptus on senini olnud selle olümpia parim tiim, kes ei paikne Euroopa kontinendil. Teel veerandfinaali alistati Norra ning viigistati Prantsusmaaga. 

“Peaks alustama sellest, et minu arvates on hommikused kaks veerandfinaali, mida ka Eesti kanalitel näha saab, kindlasti mängudest põnevaimad. Hispaania leidis viimases voorus oma võitluslikkuse. Kui Egiptus suudab oma taseme välja mängida, on nad siin paaris kerged favoriidid, kuid ootan väga tasavägist lahingut,” alustas HC Kehra peatreener Janar Mägi.  

Saksamaa - Prantsusmaa

Saksamaa on olümpiamänge alustanud väga veenvalt, kaotades küll Horvaatiale, kuid alistades teiste seas Hispaania ning Rootsi ja kindlustades endale oma alagrupi esikoha. Valitseva olumpiavõitja ja Euroopa meistri, turniiri ühe suurfavoriidi, Prantsumaa, teekond on alanud üle kivide ja kändude. Koht veerandfinaali kindlustati napi võiduga Ungari üle ja alagrupis jäädi lausa neljandale kohale. 

“Kindlasti kõige põnevam veerandfinaal. Prantsusmaa on esinenud alla igasugust arvestust, kuid sellise kogemuse pagasiga meeskonda maha kindlasti kanda ei tasu. Sakslased on esinenud üllatavalt hästi. See on lahing, mida tasub vaadata,” jätkas koondise abitreener.

Taani - Rootsi

Taanlased, kes on selle turniiri suurfavoriidid, on kulgenud vääramatu jõuga. Valitsevad maailmameistrid on viimane kaotuseta meeskond sel turniiril, kes alistasid muuseas veenvalt nii Prantsusmaa, kui ka Norra. Rootslaste mäng on olnud kõikuv, kui kindlalt alistati Jaapan ja Horvaatia, kuid tunnistati Sloveenia ja Saksamaa paremust. 

“Taani on näidanud selle turniiri vaieldamatult parimat käsipalli. Oma võimsa tagaliini ning kindla väravavahipositsiooniga on sammutud võidult-võidule. Siin peaks taanlased suht kindlalt oma ära võtma. Kui midagi imelist ei juhtu, siis on Rootsil väga keeruline midagi loota,” rääkis Mägi. 

Norra - Sloveenia

Sloveenia ja Norra on olnud mõlemad tublid keskmikud, lõpetades oma algrupis kolme võidu ja kahe kaotusega kuue punkti peal. Sloveenlastele andis see teise koha, norrakatele kolmanda. “Eesti järgmine vastane, Sloveenia, on olnud positiivne üllataja. Meeskonnad mängivad sarnaseid stiile, kus rõhk on kiirrünnakutele. Pingid on suhteliselt lühikesed ning ütleks, et see, kellel füüsis vastu peab ning tahtejõud suurem, see siit edasi läheb,” lõpetas 37-aastane endine koondislane.

Viimane tants

Kindlasti tasub käsipallifännidel ja ka ka tavalistel vaatajatel nautida kahe legendi viimaseid esitusi.

Nikola Karabatic (Prantsusmaa) - Oma viimast rahvusvahelist turniiri mängiv 40-aastane kolmekordne olümpiavõitja, keda peetakse üheks läbiaegade parimaks käsipalluriks.
Mikkel Hansen (Taani) - Samuti oma viimast olümpiat mängiv, kolm korda maailma parimaks käsipalluriks valitud Hansen, on otsustavates kohtumistes isegi 37-aastaselt imelisteks asjadeks võimeline.