Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Stefan Arand pärast esimesi sprindipunkte – Kõik eesmärgid said täidetud

Stefan Arand
Stefan Arand — FOTO: Stefan Arand Racing Team

Eilses kvalifikatsioonis neljanda aja välja sõitnud Stefan Arand paigutati siiski esimesse sprindisõitu ja startis oma meeskonnakaaslase, kvalifikatsiooni võitnud Jonas Anderssoni kõrvalt, positsioonilt kaks.

“Stardiga ma kindlasti rahul ei ole. Mootori käivitamisega oli väike viivitus ja sellest tulenevalt magasin õige hetke maha,” ütles Arand. Kui Anderssoni start õnnestus ja esimesest ringist peale ei olnud kahtlust, et eelmist aastat valitsenud rootslane kohe hooaja esimese võidu võtab, siis Arand pidi kõvasti võitlema. Ning käest libisesid nii võimalikud teine, kui kolmas koht.

“Hea stardi korral oleksin ilmselt olnud võimalike Jonase sabas sõitma. Kiirusega olen rahul, kuid seda starti saan nüüd mitu korda veel oma peas läbi mõelda ning homseks finaalsõiduks vigade parandused teha. Aga samas ei saa öelda, et mina ja meeskond rahul ei oleks. Tuleb endale otsa vaadata ja aru anda, et see oli mu esimene F1 võistlusstart,” ütles Arand.

Esimese sprindisõidu neljas koht tähendab, et ka esimesed punktid on teenitud. Seitsme punktiga jagab Stefan väga kogenud Norra naissõitja Marit Strømøyga seitsmendat, kaheksandat kohta.

“Kui vaadata kus ma peale elu esimest starti punktitabelis paiknen, siis minu ees on 32 starti teinud Peter Morin ja sama punktidearvu hoian Maritiga, kes on teinud 97 võistlusstarti ja kelle nimel on ka üks GP võit,” lisas Arand.

Video: