Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Stefan Arand kvalifikatsiooni neljandast kohast – Eesmärk on näha ära finišilipp

Stefan Arand
Stefan Arand — FOTO: Kuvatõmmis videost

21-aastane Stefan Arand, kes esimese eestlasena osaleb ringrajapaatide F1-klassi maailmameistrivõistlustel, sõitis elu esimeses kvalifikatsioonis välja neljanda tulemuse.

Stefani meeskonnakaaslane, eelmise aasta maailmameister, Jonas Andersson oli vabatreeningul teine ning kiitis eestlase head minekut ja lisas, et ei tasu ennast rajal eksimise pärast halvasti tunda, ta oli eelmisel aastal sarnase vea teinud.

F1H2O kvalifikatsioonisüsteem kätkeb endas kolme sessiooni. Esimesest, 20 minutilisest pääseb edasi 12 kiiremat ning täpselt selle koha ka Stefan 17. sõitja hulgas välja võitles. Peale Q1 tehti paadi juures oluline muudatus. Nimelt on üks ringrajapaadi tähtsamaid detaile vint ehk sõukruvi. Aastaid Stefaniga võistlustel kaasas käinud Erik Aaslav-Kaasik, kelle käe all valmivad maailma parimad sõukruvid, LAK Propellers viskas õhku mõtte, et kuna kaotada ei ole midagi, siis proovime kodumaist vinti. Risk tasus ära ja järgmises kahes kvalifikatsioonivoorus sõitis Arand välja neljanda tulemuse.

Kvalifikatsiooni võit läks Arandi tiimikaaslasele Jonas Anderssonile, teise koha hõivas eelmise aasta teine, samuti rootslane Erik Stark ning napilt ette platseerus kvalifikatsiooni lõpus Kanada esindaja Rusty Wyatt. Nii Rusty, kui Stefan on mõlemad F1 debütandid. Siinkohal tasub ära märkida, et Stefan on oma 21 eluaastaga käesoleva aasta noorim osaleja. Kanadalane Rusty on küll F1 rookie, kuid vanust ja kogemust on tunduvalt rohkem, kanadalase vanus on 29.

Video: