Daisy Kudre-Schnyder keskmine
Daisy Kudre-Schnyder keskmine — FOTO: Agris Veckalniņš

Lätis alanud suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel võitis 29-aastane Daisy Kudre-Schnyder naiste sprindis kuldmedali.

Oma esimese EM-kulla võitnud eestlanna edestas teiseks tulnud rootslannat Evelina Wickbomi 24 ning kolmanda koha saavutanud teist rootslannat Elin Schagerströmi 32 sekundiga.

Daisy kuldne finiš (Video: Eesti Orienteerumisliit Facebook):

Daisy rõõmus võiduintervjuu (video: Eesti Orienteerumisliit Facebook):

Kudre-Schnyder on suusaorienteerumises tulnud varem neljal korral maailmameistriks, korra hõbedale, kolmel korral pronksile ning EM-idelt on võitnud kaks pronksi, kuid kulda enne tänast polnud.

Samuti Lätis toimuvatel juunioride maailmameistrivõistlustel sai Chris Marcus Krahv noormeeste sprindis rootslase Albin Gezeliuse järel hõbemedali.

Naiste esikolmik:

Daisy Kudre Schnyder EST 14:26
Evelina Wickbom SWE +0.24
Elin Schagerstrom SWE +0.32

(15. Epp Paalberg EST +02:40, 18. Doris Kudre EST +02:51)

Meestest sai Mattis Jaama 9. koha, jäädes vaid 37 sekundiga alla võitjale Jonatan Stahlile Rootsist.

Jonatan Stahl SWE 14:16
Stanimir Belomazhev BUL +00:02
Niklas Ekstrom SWE +00:11

(9. Mattis Jaama EST +00:37, 46. Sander Pritsik EST +04:37)

Noorte Euroopa MV ja juunioride MMil olid lisaks juunioride MMi hõbeda võitnud Chris Marcus Krahvile meie paremad klassides:

Birgit Rõõm:  N20 11. koht (+ 01.47).
Timo Kudre: M20 13. koht (+ 01.44)
Harriet Koppel: N17 7. koht (+1.32)
Anett Liisa Parts: N17 8. koht (+1.46)
Markus Juhkam: M17 18. koht (+ 05.50)