Video: Laura Lizette Sander: keskendun EM-il temposõidule ja loodan esikümnesse pääseda

Neljapäeval, 7. juulil algavad Portugalis Anadias maanteeratturite Euroopa meistrivõistlused juunioride ja kuni 23-aastaste ratturite individuaalsete temposõitudega. Eesti valitsev naisjuunioride temposõidu meister loodab EM-il jõuda esikümnesse. 

“Keskendun eraldistardile ja loodan, et mul läheb seal hästi,” ütles Sander enne võistlust, lisades et koht esikümnes pakuks head meelt. “Rada tundub selline, et positsioonis olemine sõitu nii hullult ei mõjuta. Kuna ma olen ise suhteliselt kõrgel possal, siis loodan, et tõusudel saab jõuga töö ära teha.”

Teise naisjuuniorina temposõidus startiv Elisabeth Ebras tõdes, et ta ei ole varem nii künkliku profiiliga eraldistardist sõitu sõitnud, seega ei tea ta, millist tulemust oodata. Küll aga võiks hästi sobida grupisõit, kuid enne seda on ta teinud juba kaks starti. Tulemuse osas ei tahtnud Ebras ennustama hakata.

Eelmisel aastal sai Sander temposõidu EM-il 19 ja MM-il 17. koha. Ebras ei saanud EM-il koroonaviiruse tõttu startida, kuid lõpetas MM-il 15. kohal.

Kõik vanuseklassid sõidavad temposõidus 22 kilomeetrit. Eesti naisjuunioridest asuvad starti Laura Lizette Sander ja Elisabeth Ebras, meesjuunioridest Romet Pajur ja Oliver Rüster ning kuni 23-aastastest meestest Gleb Karpenko ja Joonas Kurits.

Võistluste kodulehtajakava ja info.

Vaata, mida arvavad koondise noored siinsetest oludest ja oma võimalustest päev enne starti!