Video | Klõtško: venelased on olümpiavõitjad kuritegudes tsiviilisikute vastu, neil on kuldmedal laste küüditamises ja naiste vägistamises

Volodõmõr Klõtško
Volodõmõr Klõtško — FOTO: Kuvatõmmis videost

Endine raskekaalu poksimeister ja olümpiakuld Volodõmõr Klõtško kutsus Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) presidenti Thomas Bachi üles keelustama kõigil Venemaa ja Valgevene sportlastel 2024. aasta Pariisi mängudel osaleda.

Endine raskekaalu tšempion ütles esmaspäeval avaldatud videosõnumis, et spordijuhid on sõja kaasosalised, kui Venemaa ja selle sõjalise liitlase Valgevene sportlased saavad järgmistel olümpiamängudel võistelda.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee pani eelmisel nädalal paika, kuidas venelased ja valgevenelased, kes pole sõda avalikult toetanud pääsevad Pariisi ja võistlevad 18 kuu pärast neutraalsete sportlastena ilma lipu ja hümnita. Kvalifikatsioonivõistlused toimuvad tõenäoliselt Aasias.

 

Klitško üheminutiline avaldus, mis filmiti pommikahjustusega hoonete kõrval, algas lausega: “Kallis Thomas Bach”

“Maailm jälgib teid, ajalugu mõistab teie üle kohut. Edu teie otsuse puhul.” 

“Olete sallivuse ja rahu universaalsete väärtuste esindaja,” ütles Klitško kaamera ees võistkondlikus vehklemises ka olümpiakulla võitnud Bachile. “Ma räägin sulle; venelased on tsiviilisikutevastaste kuritegude olümpiavõitjad, Neil on kuldmedal laste küüditamises ja naiste vägistamises.”

“Te ei saa nendele kuritegudele panna oma olümpiaembleemi, sest olete selle jäleda sõja kaasosaline.”