Video: Kliimaaktivistid läksid ringrajale protesteerima ning ründasid turvatöötajat

kliimaaktivistid võistlust segamas
kliimaaktivistid võistlust segamas — FOTO: Scanpix

Saksamaal Norisringi ringrajal toimunud DTM-i sarja hooaja kolmandal etapil tungisid kliimaaktivistid rajale ning vigastasid protestimise käigus ühte ringrajakohtuniku, ütles politsei pressiesindaja esmaspäeval dpa-le.

Turvatöötaja sai vigastada, kui ta üritas pühapäeval takistada rühmituste Extinction Rebellion ja Last Generation liikmeid rajale murdmast.

“Senine uurimine on paljastanud, et kolm asjaosalist oli vahetult enne aktsiooni algust füüsiliselt tülli läinud korrakaitsjaga,” ütles pressiesindaja.

Turvatöötaja on haiglas ja kolme inimese suhtes uuritakse ohtlike kehavigastuste tekitamist.

DTM-i võistluse algus lükkus pärast kliimaaktivistide rajale murdmist edasi. Politsei andmetel osales aktsioonis 13 inimest, kuid esialgu oli ebaselge, kui paljud neist rajale pääsesid.

Spordiüritused on viimasel ajal meeleavaldajate poolt sihikule võetud.

Eelmisel nädalal katkestasid Just Stop Oili aktivistid Wimbledoni tenniseturniiril mängimise, samal ajal kui pühapäeval peetud Briti vormel 1 Grand Prix korraldajad suurendasid meeleavalduste ärahoidmiseks turvalisust.

Vaata, kuidas protestijad ringrajale ronisid:

Alles hiljuti oli ebameeldiv kokkupuude protestijatega ka Eesti 400 meetri tõkkejooksjal Rasmus Mägil, kelle võistlust Teemantliiga etapil aktivistid segama tulid.

Vaata siit: