Video: Jaan Roose “Sparkline” purustas Kataris maailmarekordi

Jaan Roose purustas Kataris maailmarekordi
Jaan Roose purustas Kataris maailmarekordi — FOTO: Red Bull

Slackline’i maailmameister Jaan Roose kõndis pikima LED-valgustusega slackline’i ühe Katari kõige ikoonilisema hoone otsas, kirjutas redbull.com.

Vastavalt oma motole “Kõik on raske, enne kui see on lihtne”, kõndis eestlane ja kolmekordne slackline’i maailmameister Jaan Roose edukalt mööda maailma pikimat LED-“Sparkline”. Liin oli kinnitatud Kataris Lusaili linnas poolkuu kujulise Katara Towers’i külge.

Jaan hõljus Katari särava öise maastiku kohal üle 195 meetri kõrgusel, mis teeb sellest kõrgeima linna slackline’i. Jaan kõndis mööda 150 meetri pikkust liini ja näitas oma meisterlikkust. Sparkline’i kõndimine lisas täiendavaid komplikatsioone, kuna Jaan pidi väljakutse täitma öösel, võttes arvesse tuulest kaasnevaid mõjutusi.

Kui päike tõusis üle Lusaili linna, lõpetas Jaan oma ikoonilise jalutuskäigu ja oli ülevoolavalt rahul, öeldes:

Sparkline’il kõndimine oli pikim ühel hoonel tehtud sooritus ja oli üks osa Kataris toimuvate rahvusvaheliste ürituste tihedast kalendrist. 2023. aastal toimuvad mitmed olulised spordisündmused, sealhulgas Katari MotoGP, AFC Aasia karikas, Katari Vormel 1 Grand Prix ja Genfi rahvusvaheline autonäitus. Turistid saavad Kataris kogeda erakordseid spordielamusi aastaringselt.

Video: