Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: “Igihaljad” fotonäitus avati Narvas

-
- — FOTO: eok.ee

Narvas Astri keskuses avatud fotonäitusel "Igihaljad", mis sündis Olümpiakomitee ning Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi koostöös, saab uudistada eri ajastute ja eri alade tippsportlaste võidetud õisi. Teiste seas mõtiskleb võitude ja medalite üle oma vanuse kohta uskumatult palju autasusid võitnud ujuja Eneli Jefimova, kes pärit Sillamäelt.

Jefimova esimene medal täiskasvanuteklassis tuli 10-aastaselt kui ta võitis lühiraja Eesti meistrivõistlustel 200 m rinnulidistantsil pronksmedali.

„Ma ei saanud aru, mis toimub. Minu jaoks oli see tavapärane võistlus, kus sain medali, väga lahe. Aga ma ei saanud aru, miks kõik mu ümber nii õnnelikud on. Olin ju varem ka võitnud ja siis nad ei olnud nii õnnelikud. Ajaga jõudis see mulle kohale – 10-aastasena poodiumil olla on midagi erilist, päris lahe!“ meenutab Jefimova.

Vanaisa soovitusel ujuma õppinud Jefimova ei mõtle stardipukilt basseini hüpates aga pelgalt medalitele, vaid ka võistlussooritusele. „Basseini hüpates ei mõtle ma medalitele, üritan mõelda aegadele, mida ujun. Kui medal tuleb, on see selle kõrval suur boonus,“ ütleb ta.

Kuhu Eneli oma võidetud medalid paneb? „Mu ema võtab medalid endale ja ütleb mulle, et ta peab nendega rituaale tegema. Meil on juba kaks karpi, kuhu ta paneb neid, sest ühte ei mahu. Mu ema jaoks on väga suur asi, et need oleksid seal,“ muigab Jefimova.

Fotonäitusel "Igihaljad" saab uudistada veel olümpiavõitjate Erki Noole, Gerd Kanteri, Irina Embrichi, Kristina Šmigun-Vähi, olümpiamedalistide Aleksei Budõlini, Kelly Sildaru, Tõnu Endreksoni, paraolümpiavõitja Marge Kõrkjase, ujuja Eneli Jefimova, jalgpallur Joel Lindpere, korvpallur Merike Andersoni ja kulturist Ott Kiivikase medalikimpe. Fotonäitust saab vaadata Astri keskuse kolmandal korrusel 19. märtsini.