Video: Giro d’Italia kukkumiste rohke etapi võitis Groves, Leknessund jätkab üldliidrina

Kaden Groves
Kaden Groves — FOTO: Scanpix

Itaalias jätkuval Giro d’Italia viiendal etapil (Atripalda – Salerno; 171 km) sadas vihma ning toimus palju kukkumisi. Grupifinišis pälvis esimese koha austraallane Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck). Velotuuri üldliidrina jätkab norralane Andreas Leknessund (Team DSM), kirjutas ejl.ee

Seejuures kukkus Groves ka ise seitse kilomeetrit enne lõppu, kuid sai kiirelt püsti ja peagruppi tagasi. Austraallane edestas grupifinišis itaallast Jonathan Milani (Bahrain – Victorious) ja taanlast Mads Pederseni (Trek – Segafredo). Trio selja taga toimus samal ajal palju. Mark Cavendish (Astana Qazaqstan) kaotas tasakaalu ja põrkus kokku Filippo Fiorelliga (Green Project-Bardiani CSF-Faizane), kes sõitis vastu rajapiirdeid, kuid jäi siiski püsti. Käele sai ta koleda lõikehaava. Cavendish seevastu püsti ei jäänud ning koos temaga kukkusid veel Mirco Maestri (Eolo-Kometa), David Dekker (Arkea Samsic) ja teised. Andrea Vendrame (AG2R Citroen) viidi finiši järel haiglasse.

Valitsev maailmameister Remco Evenepoel, kes hoiab üldarvestuses teist kohta, kukkus viiendal etapil kaks korda. Seejuures viimast korda kõigest 2,4 kilomeetrit enne lõpujoont. Kukkumata ei jäänud ka teisel suurel favoriidil Primož Roglicul (Jumbo-Visma), kes koos roosas särgis sõitva Leknessundiga panid külje maha seitse kilomeetrit enne finišit.

Üldarvestuses siiski muutusi ei toimunud. Liidripositsioonil jätkab Leknessund. Talle järgnevad Evenepoel (+0.28) ja prantslane Aurelien Paret-Peintre (AG3R Citroen Team; +0.30). Viiendal etapil 153. koha saanud Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty; +3.58) on kokkuvõttes 90. kohal, kaotades liidrile 22 minuti ja 52 sekundiga.

Neljapäeval sõidavad ratturid Napoli lähiümbruses 162 kilomeetrit.