Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: FANTASTILINE! Kristin Tattar võitis hooaja esimese suurturniiri

Kristin Tattar
Kristin Tattar — FOTO: PDGA Twitter

Maailma parim kettagolfi (naiste arvestuses) mängija Kristin Tattar võitis nädalavahetusel USAs peetud hooaja esimese suurturniiri Champions Cupi.

30-aastane eestlanna oli kolmel päeval (ringil) parim ning tänas jagas kahe konkurendiga esikohta tulemusega -3. Lõpuks edestas Tattar (-27) teisele kohale tulnud ameeriklannat Ohn Scogginsit (-13) lausa 14 viskega. Kolmandat kuni viiendat kohta jagasid samuti USA võistlejad, Kat Mertsch, Catrina Allen ja Hailey King (-11). Teise eestlannana võistluses osalenud Keiti Tätte jagas 27. kohta (+9). KÕIK TULEMUSED

 

Eestlanna läbis avapäeval (neljapäeval) 18 rada ning sai kirja 9 alla par’i (-9), mis tähistas Jackson Memoriali uut raja rekordit. Teisel ja kolmandal kohal olid peale esimest päeva ameeriklannad Kat Mertsch (-7) ning Hailey King (-6). Teine eestlanna, Keiti Tätte jagas peale avapäeva 33. kohta (+4).

Tattar jätkas reedel oma head minekut ning võitis teise ringi järjest. Eestlanna läbis 18 rada tulemusega -7. Paremuselt teise ja kolmanda tulemuse tegid taas ameeriklannad, Catrina Alle sai kirja -6 ning Jessica Weese -5. Hea ringi tegi ka Keiti Tätte, kes tulemusega -1 jagas 12.-17. kohta. Peale kahte ringi juhtis Tattar (-16) teise koha ees viie viskega. Tätte jagas 22. kohta (+3). 

Eile tegi Tattar taas kindla esituse, kui läbi 18 rada skooriga -8, mis oli taaskord päeva parim tulemus (meeldetuletuseks, et esimesel päeval sai kirja -9 ja teisel -7). Peale kolme ringi juhtis Tattar (-24) teise koha ees juba 12 viskega. Tätte jagas peale kolmandat võistluspäeva 24. kohta (+5). 

Viimasel päeval oli Kristinil võit vaid vormistamise küsimus ning sellega sai suurepärases hoos olev eestlanna ka ilusti hakkama. Tattar lõpetas viimase ringi tulemusega -3 ning sai kokkuvõttes Champions Cupil mäekõrguse võidu teiste üle. 

Ühtlasi oli see Kristin Tattarile juba kolmandaks turniirvõiduks järjest. Eelmisel nädalavahetusel võitis ta Innova Blue Ridge’i meistrivõistlused ning nädal veel varem Music City Open turniiri.