Vernon teenis etapivõidu, Taaramäe lõpetas peagrupis

Rein Taaramäe
epa09910406 Estonian rider Rein Taaramae of team Intermarche-Wanty-Gobert in action during the prologue, a 5.12km race against the clock at the 75th Tour de Romandie UCI ProTour cycling race in Lausanne, Switzerland, 26 April 2022. EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Šveitsis jätkuval 76. Romandia velotuuri esimesel etapil (170,9 km) võidutses suures grupifinišis britt Ethan Vernon (Soudal – Quick Step). Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) sai võitjaga kirja sama aja.

Vernonile (4:05.34) järgnesid belglased Thibau Nys (Trek-Segafredo) ja Milan Menten (Lotto Dstny). Taaramäe meeskonnakaaslane Lilian Calmejane sai seitsmenda ning eestlane ise 80. koha.

“Ronisime esimese 75 kilomeetriga omajagu, mis tähendas, et peagrupist olid päris paljud maha jäänud. Peale seda hoiti veel tempot peal, et mõned sprinterid järele ei jõuaks, aga üks 50-60-meheline grupp tuli siiski järele,” kirjeldas Taaramäe etappi. “Lõpp oli päris mõnus – head teed ja grupp vähem aktiivsem, ent viimased kümme kilomeetrit olid see eest sellised, et rattad ragisesid ja pidi kõvasti pidureid litsuma. Enesetunne ise oli täna okei.”

Vernon kerkis etapivõiduga esikohale ka üldarvestuses. Sama ajaga hoiab teist positsiooni tema meeskonnakaaslasest proloogi võitja Josef Cerny ning kolmandal kohal on norralane Tobias Foss (+0.01). Taaramäe jätkav võistlemist 84. positsioonil, jäädes liidrist maha 35 sekundiga.

Velotuuri teisel etapil sõidetakse 162,7 kilomeetrit Morteau linnast La Chaux-de-Fonds’i. Trassi teises pooles on kolm teise ja kaks kolmanda kategooria tõusu.

Vahendas, ejl.ee