“Väljakutseks oli ilm, mitte takistused” – Rummu Vägilase jooksu võitsid Carry Saluste ja Külli Sizask 

Rummu Vägilase jooks
Rummu Vägilase jooks — FOTO: seiklushunt.ee

Täna, 17.juunil toimus Rummu unikaalses karjääris Vägilase Jooksu 2.etapp, millest võttis osa ligi pooltuhat osalejat. Valikus oli 4km pikkune lühidistants ja 8km pikkune põhirada.

Päeva märksõnaks oli kindlasti kuumus, mis muutis Rummu niigi väljakutsuva maastiku läbimise veelgi enam proovile panevamaks. Nagu juba tavaks saanud, siis põhiduell toimus Oliver Graueni ja Carry Saluste vahel. Kui 1.etapil Narvas suutis Grauen hoida juhtides pikivahet, siis seekord rollid vahetusid ning kuigi suurem osa rajast oldi pea kõrvuti joostud, siis raja viimases neljandikus Grauen vähendas tempot ning Saluste (aeg 38:31,4) tõmbas vahemaa sisse.

 

“Carryga on alati raske võistelda,” kirjeldas kahevõitlust Grauen (aeg 39:18,1), värske  M19 vanuseklassi EMi meister takistuskrossis. “See etapp oli keskmisest raskem. Kaasa aitas nii ilm kui ka takistused – raskuste tassimisi oli tavapärasest rohkem,” viitas Grauen sellele, et kätetreeninguga peab rohkem tegelema. Saluste, kellel olid pingutusest ja kuumast kerged külmavärinad, embas rampväsinuna võistluskaaslast ja kiitis hea jooksu eest. 

 

Ka 3.kohale käis tihe rebimine, seekord Sander Kauri ja Rauno Tiitsi vahel, kelle vaheks jäi kaks sekundit ning poodiumikoha teenis Kauri (aeg 40:43,6).

 

Naiste jõujooned kujunesid järgmiselt: Nagu Narva etapilgi, taas ka Rummus esikohal Külli Sizask (46:58,4), teisel kohal Karmen Alnek (49:49,9) ja kolmandana finišeerus Gerta Hindrikson (50:55,3).

 

Neljakilomeetrise lühidistantsi võitsid Enar Mustonen ja Irina Safjanov.

 

Korraldaja Arvi Anton sõnad, et maastik ja ilm tegid jooksu täna osalejatele raskeks – raskemaks kui plaanitud oli. “Aga Rummu on omaette pärl ning kohalikud on meid ülisõbralikult ja abivalmilt siin vastu võtnud – kui osalejate tagasiside seda võistluspaika samuti positiivselt toetab, siis ilmselt kaalume ka uuel hooajal siia naasmist,” räägib Anton võimalikest tulevikuplaanidest. Ta lisab: “Rummu karjääris Vägilase jooksu korraldamine oli meile esmakordne kogemus – kohati sama väljakutseid pakkuv nagu see oli täna osalejatele. Aga kindlasti üks äge ja elamusi pakkuv kogemus!”

 

Esialgseid võistlustulemusi näeb SIIT

 

Vägilase jooksusarja 3.etapp toimub 6.augustil traditsiooniliselt Lähte terviseradadel.