Reklaam sulgub sekundi pärast

Vahtra, Ärm ja Lauk lõpetasid kõrgetasemelisel võistlusel Belgias 35 parema seas

— FOTO: Van Rysel – Roubaix Lille Metropole

Belgias 76. korda peetud ühepäevasõidul Omloop van het Houtland (UCI 1.1; 195,2 km) võidutses kodupubliku rõõmuks Gerben Thijssen (Intermarche- Circus – Wanty; 4:20.45). Eestlased Norman Vahtra, Rait Ärm (mõlemad Van Rysel – Roubaix Lille Metropole) ja Karl Patrick Lauk (Bingoal WB) said vastavalt 23., 25. ja 32. koha.

Thijssen edestas väikeses grupifinišis hollandlast Dylan Groenewegenit (Team Jayco AlUla) ja kaasmaalast Cedric Beullensit (Lotto Dstny). Vahtra ja Ärm kaotasid võitjale 11 sekundiga ning Eesti valitsev meister Lauk kahe minuti ja kolme sekundiga.

„Jäime Normaniga mõlemad sõiduga rahule,“ ütles Ärm võistluse järel. „Sõidu kõige kriitilisemal hetkel, kui küljetuule lõigul gaas põhja pandi ja punt väikseks lagunes, olime mõlemad ees olemas ja sõitsime kõvade meestega minema. Seejärel hakkas ründamine pihta ja otsustasime ohtilke rünnakutega kaasa minna, selmet natuke jalga hoida pundifiniši jaoks. Lõpuks toodi kõik rünnakud ikkagi tagasi ja lõpuspurdiks enam nii head jalga polnud, et võidu peale sprintida.“

Kokku jõudis finišisse 63 ratturit.