Reklaam sulgub sekundi pärast

Urmas Sõõruma otsusest lubada Venemaa ja Valgevene sportlased Pariisi olümpiamängudele: “Õnneks on positiivne see, et Venemaa ja Valgevene sportlased peavad läbima võrdselt teistega kvalifikatsioonisüsteemi ja alluma antidopingureeglitele”

Urmas Sõõrumaa
Urmas Sõõrumaa — FOTO: Olen Olümpiafänn Facebook

Täna tuli ROK-ilt suur uudis, et Pariisis toimuvatel olümpiamängudel on Venemaa ja Valgevene sportlased lubatud võistlema, kuid peavad seda tegema neutraalse lipu all.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa tegi seepeale sotsiaalmeedias järgneva postituse:

On kahetsusväärne, et tänasel Eesti Olümpiakomitee 100. juubelil tegi ROK otsuse lubada Venemaa ja Valgevene sportlased Pariisi olümpiamängudele. Õnneks on positiivne see, et Venemaa ja Valgevene sportlased peavad läbima võrdselt teistega kvalifikatsioonisüsteemi ja alluma antidopingureeglitele. Isiklikult arvan, et see tähendab vaid mõne neutraalse Venemaa sportlase osalemist, kes on elanud pikka aega Läänes ning järginud sealhulgas ka kõiki dopingureegleid.
Selle otsuse kohta tahan teiega jagada meelerahu palvet:
„Issand, anna mulle meelekindlust leppida asjadega, mida ma ei saa muuta, julgust muuta asju, mida ma muuta saan, ja tarkust nende vahel vahet teha.“