Reklaam sulgub sekundi pärast

UCI avalikustas 2023. aasta BMX-krossi MK-sarja kalendri

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) avalikustas teisipäeval, et BMX-krossi MK-sarja etapid toimuvad 2023. aastal Türgis Sakaryas, Hollandis Papendalis, Prantsusmaal Sarriansis ja Argentinas Santiago del Esteros, kirjutab ejl.ee.

Foto: ejl.ee

Esmalt peetakse MK-sarja esimesed kaks vooru 3. ja 4. juunil Sakaryas, Türgi linnas, mis asub Istanbulist 150 kilomeetri kaugusel idast. Mullu võisteldi Sakaryas kahel nädalavahetusel.

Hollandi linn Papendal võõrustas mullu BMX-krossi maailmameistrivõistluseid ja on traditsiooniline võistlusareen MK-sarjale. Järgmisel aastal näeb BMX-krossirattureid seal võistlemas 24. ja 25. juunil.

Maailmameistrivõistlused toimuvad järgmisel aastal Šotimaal Glasgows ning peale seda jätkavad ratturid MK-sarja 23. ja 24. septembril Prantsusmaal Sarriansi linnas. Tegemist on uue võistluspaigaga, mis ei ole kaugel legendaarsest Mont-Ventoux’ mäest. 2019. ja 2021. aastal võisteldi seal Euroopa karikaetappidel.

Viimased voorud sõidetakse aga Argentinas Santiago del Esteros. Samas linnas on BMX-krossi MK-sarja etappe peetud ka aastatel 2013 – 2019. Argentinas võisteldakse 7. ja 8. ning 13. ja 14. oktoobril.

Mullu võitis meestest BMX-krossi MK-sarja prantslane Sylvain Andre ja naistest hollandlanna Laura Smulders.