Reklaam sulgub sekundi pärast

U16 Euroopa meistrivõistlustel avapäev seljataga

Eile algasid Soomes, Linna golfis käesoleva aasta Euroopa meistrivõistlused kuni 16-aastastele noorgolfaritele. Hommikupoolsetes startides pääsesid rajale neiud ning eestlasi esindavad sel võistlusel Elizaveta Sofia Reemet ja Iiris Mätas.

Foto: EGL

Reemeti avapäeva tulemus 74 lööki (+2) annab talle edetabelis kõrge 14. koha jagamise. Tabelitipp on aga õige tihe, kuna näiteks teisest kohast lahutab Reemetit vaid kolm lööki. EM debütandi avaring oli 86 lööki, mis paigutab ta edetabelis jagatud 51. kohale. Kokku osaleb võistlusel 57 neidu. Tulemused 

Noormeeste stardid olid päeva teises pooles ning eestlastest on sel aastal stardis Rauno Pikk ja Rasmus Kivila Jr. Pikk sai täna kirja 75 lööki (+3) ning see annab talle tabelis jagatud 25. koha. Kivila avaring oli 81 lööki, mis paigutab ta tabelis jagatud 46. positsioonile. Tulemused 

Arvestust peetakse ka võistkondlikus arvestuses. Arvesse läheb kolme mängija tulemus riigi kohta. Eesti positsioon pärast esimest ringi on 17. Kokku on võistkonnana esindatud 29 riiki, kel vähemalt kolm mängijat Soomes. Tulemused 

Koondisega kaasas olev Mari Rauna kommenteeris omalt poolt avapäeva järgmiselt: „Mängisime enne võistlust 2 treeningringi, kus pall fairwayl (eelmise nädala vihmade tõttu) praktiliselt üldse ei veerenud ning tugev tuul tegi osad rajad väga pikaks. Õnneks täna esimest võistlusringi mängides oli tuul nõrgem ja teisest suunast ning eilne kuiv ilm, tuul ja tänane 30-kraadine päike kuivatasid väljakut silmnähtavalt, mis tähendas, et hea tulemuse mängimiseks olid ideaalsed tingimused. 

Elizaveta mängis täna väga hästi: 74 lööki (+2). Löögid olid pikad ja stabiilsed, tagumisel üheksal oli lähimängu ja putitunnetus parem ja seda kinnitavad ka 3 birdiet.

12-aastase Iirise tulemuseks oli täna 86 (+14). European Young Masters on tema jaoks esimene suurvõistluse kogemus ja kiituseks tuleb öelda, et väljakutse võttis ta vastu nagu tõeline sportlane. Rajal olles pingutas maksimaalselt, kohandas oma mänguplaani vastavalt võimetele ning päästis lähimänguga ilusaid par’e ja bogey’sid.

Poisid, Rasmus ja Rauno, said eile kõige kuumemal ajal väljakul olla. Kella kahest päeval seitsmeni õhtul püsis termomeetri näit 28-30 kraadi juures. Hoolimata sellest tegi Rauno korraliku tulemuse 75 lööki (+3), mida ilmestasid mitmel rajal üle 280m avalöögid.

Rasmuse skooriks tuli 81 (+9). Rasmuse tugevuseks eile olid kindlasti täpsed avalöögid ja tagumisel poolel head lähestumised, chipid ja julged putid.”