Reklaam sulgub sekundi pärast

Tule kaasa elama: nädalavahetusel selgitatakse talvised meistrid kettagolfis

Kaidi Allsalu, 2022 talvine meister naiste arvestuses
Kaidi Allsalu, 2022 talvine meister naiste arvestuses — FOTO: Mauri Levandi

Alates reedest saab kolme päeva jooksul Kõrvemaa ja Kiiu disc golf’i pargis kaasa elada kettagolfi talviste meistrite selgitamisele. Tiitli nimel võistleb 265 sportlast 11 divisjonis.

Iga päev alates 8.30 stardib 34 neljaliikmelist gruppi. Kui esimesel päeval on võistlejate rajale minemise järjekord juhuslik, siis kahel järgneval päeval starditakse divisjonisiseselt paremuse tõusvas järjestuses. Stardi- ehk tiiaegasid näeb siit .

Huvilistel on võimalik rajal kaasas käia ja võistlust kohapeal jälgida, kuid teada tuleb paari olulist reeglit. Võistlejatest tuleb hoida piisavalt distantsi, eriti kui pealtvaataja jääb mängija vaatevälja. Samuti ei tohiks visete ajal teha äkilisi liigutusi ega häirida võistlejate keskendumist rääkimisega.

Keda jälgida?

Heitlus saab olema põnev, sest konkurents on tihe ning mitmed tipumängijad on vahetanud tiimi ehk võistlevad nende jaoks uute ketastega.

Näiteks naiste valitsev talvine meister Kaidi Allsalu, kes mängis aastaid peamiselt Latitude 64 ketastega, on alates sellest aastast Prodigy tehasetiimis. Tema kõrval võib välja tuua Kaire Tekku, Tiina Ollema, Maria Liivamägi ja Kelli Ellus.

Meeste valitsev meister Rasmus Metsamaa peab aga tiitli kaitsmisest loobuma. Värske põlvevigastus on veel selge diagnoosita ning eesootava USA võistlustuuri eel pidas sportlane paremaks anda sellele puhkust. Favoriite välja tuua ei julge, kuid põnevust võivad pakkuda äsja Prodigy tehasetiimiga liitunud Mauri Villmann ja Henar Ruudna.

Ka juunioridele saab kaasa elada. Uuendusena on sel aastal avatud U18 tüdrukute ning U15 poiste divisjonid.

Jooksvad tulemused ilmuvad discgolfmetrix süsteemi ning neid saab näha siin , valides huvipakkuva grupi.