Reklaam sulgub sekundi pärast

Timmo Jeret võidutses Lõuna-Aafrika Vabariigis peetud Ironmanil

Timmo Jeret
Timmo Jeret — FOTO: Timmo Jeret Facebook

Lõuna-Aafrika Vabariigis peetud Ironman võistlusel pälvis Timmo Jeret amatöörsportlaste üldarvestuses esimese koha. Ühtlasi oli eestlane parim M30-34 vanuseklassis. Teise eestlasena võistlustules olnud Marti Alt sai M25-29 vanuseklassis teise koha.

Väga tuulistes oludes peetud võistlusel ujus Jeret 3,8 kilomeetrit ajaga 1:00.55, sõitis 180 kilomeetrit rattaga ajaga 4:50.09 ja jooksis maratoni ajaga 2:54.27. Koguaeg 8:52.09 andis esikoha nii M30-34 klassis kui üldarvestuses.

„Üldises mõttes korralik päev, kuid seni tehtud Ironmanidest tingimuste poolest raskeim,“ ütles Jeret. „Nii kaua ei ole ma varem rattarajal olnud, kuid vaatamata sellele tegin ikkagi korraliku jooksu.“

Alt finišeeris ajaga 10:25.24, mis andis M25-29 klassis teise koha. Üldarvestuses oli Alt 28.. Esikoha teenis kodupubliku rõõmuks Connor Mercer ajaga 9:29.50.

“Võistlus oli minu Ironman karjääri raskeim. Tuule tõttu olid tingimused väga rajud. Ujumine oli väga suurte lainetega, aga arvan, et ajaga võib rahule jääda,” rääkis Alt. “Rattarajal oli esimene ring väga hea, aga pärast seda tõusis tuul korralikult ja vaimselt läks väga raskeks. Teine ring oli pigem alla igasuguse arvestuse. Jooksmine oli rahuldav. Mitte midagi erilist, aga samas ka mitte nii kehv, et peaks kohe peeglisse vaatama. Kokkuvõttes panen tulemusele 3+. See, et uues vanuseklassis 2. koha saavutasin oli üllatus. Pigem oli see võidetud 2. koht kui lohutusauhind.”

Lõuna-Aafrika Vabariigis olid võistlustules samuti PRO klassi triatleedid. Meeste seas oli parim rootslane Rasmus Svenningsson ajaga 8:03.11 ja naiste seas hispaanlanna Marta Sanchez koguajaga 9:15.36.