Reklaam sulgub sekundi pärast

Rocca al Mare keskuses avati Eesti triatloni 40. juubelile pühendatud näitus

— FOTO: Reiko Kolatsk

Teisipäeval, 28.mail avati Rocca al Mare keskuse 2. korrusel IRONMAN Eesti ja Eesti Triatloni Liidu koostöös valminud näitus "Eesti triatlon 40", mis kajastab Eesti triatloni ajalugu, tõstab esile silmapaistvaid saavutusi, tutvustab spordiala arengut  ning huvitavaid seikasid läbi aastakümnete.

Näituse avamisele eelnes pressikonverents IRONMAN Eesti ning Eesti Triatloni Liidu poolt. Esimeses osas olid laua taga IRONMAN Tallinna peakorraldaja Ain-Alar Juhanson, Rocca al Mare keskuse juht Kristjan Maaroos, Tallinna Linnavalitsuse Kultuuri- ja Spordiameti spordiosakonna juht Kaili Kukumägi ning profisportlased Kevin Vabaorg ja Henry Räppo. Tervitussõnad saatis video teel ka hetkel Hispaanias treeninglaagris viibiv Kaidi Kivioja.  

Juttu tuli 24.-25. augustil juba seitsmendat korda toimuvast IRONMAN Tallinna triatlonifestivalist, mille raames toimub IRONMAN 70.3 Tallinna distantsil lisaks Euroopa meistrivõistlustele esmakordselt ka profisarja IRONMAN Pro Series etapp. Tallinna Linnavalitsuse spordiosakonna juhataja Kaili Kukumägi sõnas, et Tallinna linnal on väga hea meel, et tippsportlased taas Tallina tulevad: "Tänu sellele on Tallinn triatlonimaailma keskpunktis." Kukumägi kutsus üles linnaelanikke sportlastele augustikuus ka raja äärde kaasa elama tulema. Profisarja võistlusest tehakse esmakordselt Tallinnas otseülekanne IRONMAN Now poolt. Lisaks on triatloninädalavahetusel kavas ka Eesti, Soome ja Leedu meistrivõistlused.  

Eesti profitriatleetidest on IRONMAN 70.3 Euroopa meistrivõistluste stardis Kaidi Kivioja, Kevin Vabaorg ja Henry Räppo. Kõigi jaoks on Tallinna võistlus üks hooaja olulisemaid starte ning ettevalmistused selle jaoks käivad aktiivselt, et anda kodus endast parim.  

Pressikonverentsi teises osas keskenduti Eesti triatloni 40. juubelile. Spordiala algusaastaid, arengut ning tulevikku lahkasid Eesti Triatloni Liidu esimene peasekretär René Meimer, Eesti Triatloni Liidu president Indrek Hääl, endine olümpiasportlane ja praegune treener Marko Albert, IRONMAN Eesti peakorraldaja ning mitmekordne IRONMAN-i võistluste võitja Ain-Alar Juhanson ning Hea Eeskuju saadik 2018 Raivo E. Tamm.

Esimene peasekretär ning 1985. aastal esimese Eestis toimunud täispika triatlonivõistluse võitja René Meimer naljatas, et hea meelega oleks ta sündinud 40 aastat hiljem, sest praegu ala õitseb. Ka endine olümpiasportlane Marko Albert nõustus, et harrastusspordi tasandil on Eesti triatlonis praegu parimad ajad. Ka noori sportlasi tuleb peale, kuid võiks muidugi olla pikem pink sõnas hetkel eelkõige Tr1hardsi tiimi treeniv Albert.  

Hea Eeskuju saadik Raivo E. Tamm meenutas, et ettepanek 2017. aastal olla Hea Eeskuju saadik langes kokku ajaga, kui ta sai ka Oskar Lutsu huumoripreemia. "Esimese hooga mõtlesin, et ettepanek on sellega seotud," muigas Raivo. Tänaseks on Raivo tulihingeline triatlonifänn ning osalenud kokku kolmekümne neljal triatlonivõistlusel.

Eesti Triatloni 40. juubelile pühendatud näitus on Rocca al Mare keskuse 2. korrusel avatud kuni sügiseni. Näitust rikastavad arvukad pildid, videod, esemed, mis kõnelevad lugusid sellest, kuidas triatlon Eestis on aastate jooksul arenenud ja kuidas on see mõjutanud inimeste elusid. Näituse kuraator on Krislin Kämärä.