Reklaam sulgub sekundi pärast

Henry Räppo jätkas MK-hooaega 26. kohaga

— FOTO: Con Chronis/AusTriathlon

Austraalias Wollongongis peetud triatloni maailma karika sarja etapil teenis Eesti parim meestriatleet Henry Räppo 26. koha.

Räppo ujus 750 m ajaga 8.37, sõitis 20 km rattaga ajaga 30.59 ja jooksis 5 km ajaga 15.43. Koguaeg 56 minutit ja 33 sekundit andis eestlasele 26. koha.

„26. koht ei olnud päris see, mida lootsin võistluselt,“ tunnistas Räppo. „Samas andis lootust, et peale Hong Kongi MK-etappi olnud peaaegu kolmenädalast haigusest tingitud lünklikku treeningperioodi ei ole seis väga hull. Paar nädalat tagasi ei olnud ma isegi kindel, kas saan siin võistelda.“

„Ujumises ei suutnud kuidagi enda ruumi leida ja normaalselt ujuda, kuid siiski väljusin veest suures grupis,“ jätkas Räppo. „Kahjuks aga ei saanud ma vahetusalas kalipsot seljast ja kaotasin palju aega. Rattas sõitsin küll kogu distantsi koos kahe konkurendiga, aga abi neist ei olnud. Jooksus tahtsin lihtsalt kahele kaaslasele ära teha ja see ka õnnestus.“

Võistluse võitis kodupubliku rõõmuks Luke Willian ajaga 52.51. Teisele ja kolmandale kohale käis tihe finišiheitlus. Hõbedase autasu teenis Lõuna-Aafrika Vabariigi triatleet Jamie Riddle ja pronksise Tšiili sportlane Diego Moya (mõlema aeg 53.14). Eliitnaiste klassis olid parimad rootslanna Tilda Mansson (1:00.39), colombialanna Maria Carolina Velasquez Soto (1:00.40) ja uusmeremaalanna Ainsley Thorpe (1:00.40).