Evamaria Albert pälvis Põhjamaade Triatloni Karikaetapil Taanis võidu, Karola Viinapuu oli kolmas

— FOTO: Erakogu

Nädalavahetusel peeti Taanis Aarhus Põhjamaade Triatloni Karikasarja viimane etapp. 14-15-aastaste tüdrukute konkurentsis võidutses Evamaria Albert, kolmandana finišeeris Karola Viinapuu.

Alberti võiduajaks mõõdeti 34 minutit ja kolm sekundit. Teise koha teenis taanlanna Vigga Clausen (35.58) ja kolmanda Viinapuu (36.52). Teistest eestlastest sai Minna Li Mäesepp (37.46) viienda koha. Sama vanade poiste seas teenisid kaksikvõidu taanlased Gustav Langkär (32.58) ja Elliot Gladney (33.14). Kolmanda koha pälvis norralane Markus Galleberg (33.22).

16-17-aastaste noormeeste seas oli parim norralane Kristian Haugetun (31.18), kellele järgnesid taanlane William Friis Knudsen (31.28) ja soomlane Leo Kervinen (31.37). Eestlastest sai Holger Vitsur (33.21) kümnenda koha. Neidude seas olid kolm kiireimat soomlanna Nenna Mäkinen (35.04), taanlanna Mikkeline Fugleberg (35.22) ja rootslanna Hanna Mansson (35.45).

Eliitklassi meeste konkurentis pälvis võidu norralane Eirik Grande (56.50), jättes selja taha kodukamaral võistelnud Oscar Gladney (57.22) ja Andreas Nikolajseni (57.31). Ronan Salmu (59.07) sai kaheksanda, Tristan Vertmann (1:01.55) 23. ja Villem Kalmu (1:05.48) 34. koha.

Eliitklassi naiste seas jõudsid kolme parema sekka soomlanna Helena Knaapi (1:03.35), Clara Carlquist (1:04.31) ja soomlanna Astrid Snäll (1:05.24). Etriin Etverk (1:08.48) teenis seitsmenda ja Alexandra Schipai (1:11.21) kümnenda koha.

Põhjamaade Triatloni Karikasari toimus tänavu esmakordselt. Aasta jooksul peeti kolm etappi: esimene oli Soomes Kuusijärvi Vantaas ning teine Eestis Otepääl.