Trekisõidu EM-il olid edukaimad Saksamaa ratturid

Saksamaa ratturid olid kõige edukamad
Saksamaa ratturid olid kõige edukamad — FOTO: Roberto Bettini | Sprint Cycling

Šveitsis Grenchenis lõppenud trekisõidu Euroopa meistrivõistlustel teenisid Saksamaa ratturid 13 medalit, millest seitse olid kuldsed, üks hõbedane ja viis pronksist. Medalitabelis järgnesid neile Suurbritannia (4; 6; 2) ja Holland (4; 1; 5), kirjutab ejl.ee.

Viimaste aladena peeti Grencheni velodroomil toimunud EM-il naiste ja meeste keirin ning madison. Naiste keirinis krooniti Euroopa meistriks sakslane Lea Sophie Friedrich, kes edestas finišijoonel inglannat Emma Finucane’i ja kaasmaalannat Emma Hinzi. Meeste keirinis olid parimad hollandlane Harrie Lavreysen, poolakas Patryk Rajkowski ja hollandlane Jeffrey Hoogland.

Naiste madisonis ei saanud keegi vastu Suurbritannia duole Katie Archibald ja Elinor Barker, kes kogus 120-ringilise võistluse jooksul 38 punkti. Hõbemedali said kaela prantslannad Victoire Berteau ja Clara Copponi (25 punkti) ning pronksi itaallannad Elisa Balsamo ja Vittoria Guazzini (19).

Meeste madisonis pälvisid Euroopa meistri tiitli sakslased Roger Klüge ja Theo Reinhardt (43). Pjedestaalile mahtusid veel itaallased Simone Consonni ja Michele Scartezzini (34) ja prantslased Donavan Grondin ja Benjamin Thomas (32).

Järgmisel aastal peetakse trekisõidu EM 14.-18. veebruarini Hollandis Apeldoornis.