Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sari motiveerib regulaarselt liikuma

Avastamisrõõm uutel radadel
Avastamisrõõm uutel radadel — FOTO: stamina.ee

Kolmapäeval, 3.mail stardib Kadrioru pargi liikumisradadel Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sarja 21.hooaeg. 2023.aasta on Kultuuriministeeriumi poolt kuulutatud Liikumisaastaks ning 21 etapiline tervisejooksu ja -kõnni sari soovib tuua jooksu- ja kõnnisõbrad taas üheskoos jooksu- ja kõnniradadele liikumisest rõõmu tundma. 

Osalemine sarja 21 etapil maist septembrini tagab regulaarse liikumisharjumuse tekkimise, mis on ka Liikumisaasta üks eesmärke!

Sarja etappidel võetakse küll aega, aga kedagi ei väärtustata aja järgi. Parimad selguvad osaluskordade põhjal ehk oluline on osaleda kõigil etappidel. Sarjas osaledes on võimalik saada osa mitmekülgsest liikumisest, sest sarja etappidel võib joosta või kõndida või kepikõndida. Lisaks motiveeritakse etappidele tulema rattaga, sest igal etapil on AT Sport rattaparkla ja kõigi vähemalt 10 korda rattaga tulnute vahel loositakse sarja lõpus väärt jalgratas.

Osalema on oodatud erinevad tiimid – ettevõtete, perede, sõpruskondade, trennikaaslaste jne. Üheskoos osaledes ja värskes õhus liikudes tekib mõnus kambavaim ning kindlasti tulevad metsa- ja pargiradadel koos liikudes ja erinevate teemade üle arutades ka suurepärased mõtted.

Etappidel tehakse osalejatele ka terviseuuringuid ning mõõdetud tervisenäitajate põhjal annan terviseedendaja nõu, kuidas oma tervisekäitumist parandada. 

 

Osaluskordade aluseks on kolmapäevased etapid
Traditsiooniliselt kuulub sarja 21 etappi, mis toimuvad septembri lõpuni erinevatel Tallinna tervise- ja liikumisradadel. Esimene etapp toimub kolmapäeval, 3.mail ja viimane, 21.etapp toimub 27.septembril. Sarjas hinnatakse osalemist etappidel ja nii tulebki ideaalis osaleda igal kolmapäevasel etapil. Ilmselt ei ole see kõigil siiski võimalik ja nii saab ka sel aastal etappe asendada. Igal etapil saab osaleda ka virtuaalselt ehk kaugetapil. Selleks tuleb etapi nädalal ajavahemikul esmaspäevast pühapäevani joosta või kõndida endale sobivas kohas minimaalselt kolmapäevase etapi pikkus ja salvestatud fail seejärel etapi tulemustesse üles laadida.   

Etappide kuupäevad leiab siit

Kui aga etapil jääb osalemata ehk jooksma või kõndima ei jõutud ei kolmapäeval pärisetapile ega nädala jooksul polnud mahti ka virtuaalselt kaugetappi teha, siis saab osalemata etappi asendada ka teiste Stamina rahva- ja tervisespordiüritustega, milliseid toimub aprillist kuni septembrini koguni 10. Tervisejooksu sarjale registreerunutele kehtivad Stamina iseteeninduskeskkonnas neile üritustele soodsamad ehk kõigi ürituste 1.vooru hinnad ja nendel üritustel on võimalik kogeda teistsuguseid emotsioone.
Etappide, kaugetappide ja Stamina ürituste loetelud ning kuidas arvestatakse etappidel osalemist, on lahti kirjutatud Osaluskorda arvestamise põhimõtetes

Osalejad
Kolmandat aastat saavad sarjas osaleda nelja kuni viieliikmelised tiimid, kaheliikmelised paarid ja individuaalosalejad. Ka kolmandat kümmet alustavas sarjas väärtustatakse osalemist ehk aktiivset etappidel osalemist. Tiimide osas peavad osaluspunktide saamiseks ühel etapil osalema vähemalt 3 tiimi liiget. Paaridest peab osaluspunktide saamiseks ühel etapil osalema vähemal üks paariline. Individuaalosaleja peab ise kõikidel etappidel osalema.

Kolmapäevased etapid muudetakse atraktiivseks
2023.aasta üheks eesmärgiks on tuua osalejad tagasi etappidel üheskoos liikumisrõõmu nautima ja selleks võetakse ette ka mitmeid tegevusi, mis muudavad etapid osalejatele atraktiivseks. Etapid toimuvad maist kuni septembrini kolmapäeviti Tallinna metsades ja parkides. Ka uuel hooajal toimuvad Tradehouse tervisejooks ja -kõnd etapid Eesti Vabaõhumuuseumis ja Tallinna Botaanikaaias, kuhu sarjale registreerunud pääsevad jooksma ja kõndima ilma piletita.  Kindlasti saavad uuel hooajal toimuma mitmed teemaetapid, milledest võib ära tuua  seiklusorienteerumise etapi, hommiku- ja õhtuetapp. Tradehouse ilukaubamajal on kavas korraldada iluetapp. Lisaks on kavas mõne etapi raames korraldada jooksuvõistlusi ja soov on pakkuda osalejatele võimalust sooritada ühel etapil NATO test. Liikumisaasta 2023 teemakuudega haakuv saab kindlasti kajastust sarja etappidel.

Igal etapil ootab rattaga tulijaid AT Sport rattaparkla, kus igal kuu vähemalt ühel korral teeb rattamehaanik ka lihtsamat rattahooldust.
Etappidele tuuakse juurde lisaväärtust ka sarja koostööpartnerite toodete ja teenuste tutvustamisega stardi- ja finišalas. Osalemise motiveerimiseks loositakse igal etapil osalenute vahel järgmisel etapil välja mitmeid loosiauhindu sarja partneritelt ja toetajatelt. Sarja lõpparvestuses hinnatakse osalemise aktiivsust ja enim osalenute vahel loositakse reisi ja sporditeenuste kinkekaarte

Et kõigest eelpool kirjapandust ja ka jooksvalt lisanduvast osa saada, siis selleks pole vaja teha muud, kui end individuaalosalejana, oma kaaslase või sõbraga paarina või nelja kuni viieliikmelise tiimiga sarjale kirja panna.

 

Info https://stamina.ee/et/tervisejooks/
Registreerimine https://iseteenindus.stamina.ee/