Tour of Estonia proloogi võitis Poola rattur, Madis Mihkels parima eestlasena viies

Eestis peetava UCI velotuuri Tour of Estonia 3,7-kilomeetrise proloogi võitis Poola rattur Marceli Boguslawski (HRE Mazowsze Serce Polski). Parima Eesti ratturina sai Madis Mihkels (Team Ampler – Tartu2024) viienda koha.

Boguslawski võiduajaks oli 5.14,88, millega ta edestas Austraalia rattureid Alexander Edmondsoni (Team BikeExchange – Jayco) ühe ja Kaden Grovesi (Team BikeExchange – Jayco) kahe sekundiga. Mihkels kaotas võitjale kaheksa sekundiga. Peeter Pruus (Eesti rahvuskoondis) sai kaheksanda (+0.10) koha ja esikümne lõpetas Oskar Nisu (Eesti rahvuskoondis; +0.10).
“Ma seda tulemust eraldi kirja ei paneks, et Eesti meestest kõige parem. Siin on ka teisi väga-väga kõvasid mehi,” lausus Mihkels ERR-ile. “Sõidu rikkusid natuke esimesel mereäärsel sirgel olevad autod, kelle turvatöötajad mulle kogemata ette lasid. Pidin pidurdama ja seejärel uuesti kiirendama. See röövis tõenäoliselt mõned sekundid. Järgneva kahe päeva jooksul loodan ühe etapivõidu kirja saada – see on peamine eesmärk.”

Reedel sõidavad ratturid 192,6 kilomeetrit Tallinnast Tartusse.