Tour de Ski võitnud rootslanna kukkus lõputõusu järel kokku

Frida Karlsson vajas artsiabi
Frida Karlsson vajas peale finišit meedikute abi — FOTO: Scanpix

Tänavuse Tour de Ski võitis naiste arvestuses 23-aastane rootslanna Frida Karlsson, kellel finaaletapil läks lõputõusul nii raskeks, et pärast finišijoone ületamist kukkus ta kokku.

Peale täna viimast ühisstardist 10 km sõitu oli Karlsson finišisse jõudes nii tühjaks ennast suusatanud, et kukkus kokku. Meditsiinipersonal jooksis rootslannat turgutama ning veidi hiljem viidi sportlane finišialast kanderaamil ära.

Auhinnatseremoonia viidi läbi ilma Frida Karlssonita.

Üldarvestuses sai lõpuks teise koha soomlanna Kerttu Niskanen, kes kaotas Tour de Ski võitjale (Karlssonile) kokkuvõttes 33,2 sekundiga. Kolmanda koha saavutas norralanna Tiril Udnes Weng, kes kaotas 47,6 sekundiga.

Frida Karlssonist sai esimene rootslanna, kes võitis Tour de Ski pärast Charlotte Kallat, kes võidutses 2008. aastal.

Meeste arvestuses võitis Tour de Ski teist hooaega järjest norralane Johannes Hösflot Kläbo, kes edestas kokkuvõttes kaasmaalasi Simen Hegstad Krügerit 59,5 ja Hans Christer Holundit 1.21,3 sekundiga.