Reklaam sulgub sekundi pärast

Wimbledoni loos: Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi said teada oma vastased

Kontaveit
Kontaveit — FOTO: Scanpix

Täna toimunud Wimbledoni naiste üksikmängu loosi saab Eesti tennisistide seisukohalt lugeda enam-vähem neutraalseks – ei Anett Kontaveit (2) ega Kaia Kanepi (31) pea kurtma, kuid ei saa ka väga rahul olla.

Edetabelikohtade tõttu oli õhus võimalus, et 3. ringis toimub kahe eestlanna omavaheline kohtumine (selleks tulnuks muidugi mõlemal enne alistada kaks asetamata vastast), aga Anett sattus ühte tabeliossa Angelina Kalininaga (Ukraina, 29) ja Kaia potentsiaalne vastane on Ons Jabeur (Tuneesia, 3). Kanepi puhul oli muidugi kindel, et esikaheksa mängijast ta ei pääse, kuid Anettil võinuks ehk tulla mõnevõrra lihtsam vastane kui Kalinina, kes on viimasel ajal päris heas vormis, kirjutab tennisnet.ee

Kuid taas: enne tuleb alistada kaks vastast. Kontaveit kohtub avaringis Bernarda Peraga (USA, WTA 119.), kes on viimasel ajal edetabelis pisut langenud. Tema parim koht on olnud 59. (2020 märts). Võidu korral on teises ringis Anetti vastane kas Julia Niemeier (Saksamaam 97.) või Xiyu Wang (Hiina, 104).

Kanepil tuleb avaringis vastamisi minna 19-aastase Diane Parryga (Prantsusmaa, 77.), kes mängis hästi Prantsusmaa lahtistel, aga ei pruugi olla sama hea muruväljakul. Teises ringis oleks Kaia vastane Clara Tauson (Taani, 54.) või Mai Hontama (Jaapan, 138.). 

Kui veel rääkida kaugemast loosist, siis Kontaveidi võimalik 4. ringi vastane on Belinda Bencic (Šveits, 14) või viimasel ajal väga heas hoos olev Beatriz Haddad Maia (Brasiilia, 23), aga veerandfinaalis võiks ta mängida Maria Sakkari (Kreeka, 5) või Jelena Ostapenkoga (Läti, 12). Kanepil oleks Jabeuri alistamise korral 4. ringis arvatavasti kergem vastane kui Anettil – Angelique Kerber (Saksamaa, 15) või Elise Mertens (Belgia, 26) – mõlemad on viimasel ajal edetabelis langenud. Nii palju veel, et Anett ja Kaia loositi samale tabelipoolele, aga enne poolfinaali kohtuda ei saa.

Huvitavatest paaridest tasub ehk märkida, et Simona Halep (Rumeenia, 16) läks kokku Karolina Muchovaga (Tšehhi, 82), kes on Wimbledonis kahel eelmisel korral (2019 ja 2021) jõudnud veerandfinaali. Aga Halep ju 2019. aastal võitis turniiri. Kardetud Serena Williams (USA) kohtub esimeses ringis Harmony Taniga (Prantsusmaa), aga teda peab kartma esmajoones Karolina Pliškova (Tšehhi, 6), kes läheks Serenaga kokku 3. ringis.

Wimbledoni turniiri on võimalik näha TV3 Sport vahendusel ja uue põlvkonna teleteenuses Go3. Turniir ise algab esmaspäeval.