Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Vägev põnevuslahing! Alcaraz tegi imelise tagasituleku ning alistas Prantsusmaa lahtiste finaalis Zverevi

Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz — FOTO: Scanpix

Täna õhtul sai kulminatsiooni Prantsusmaa lahtised, kui meeste finaalis kohtusid omavahel hispaanlane Carlos Alcaraz (ATP 3.) ja sakslane Alexander Zverev (ATP 4.). Finaalis võidutses Alcaraz 3:2 ning võitis oma karjääri esimese Prantsusmaa lahtiste trofee. Matš kestis kokku 4 tundi ja 19 minutit.

Finaali alustas Alcaraz palju paremini Zverevi vastu kui poolfinaali Jannik Sinneriga, kui 21-aastane hispaanlane suutis esimese seti võita 6:3 ning alustas kohe matši ka murdega.

Teises settis jäi juba hispaanlane selgelt hätta Zverevi servidega ning sakslane näitas oma võimu alistades Alcarazi koguni 6:2.

Sakslase hea hoog jätkus ka kolmandas settis, kuid see oli märksa pingelisem ning hispaanlane võitles küll korralikult vastu, siis maailma edetabeli neljas suutis siiski kolmanda seti võita 7:5 ning minna matši 2:1 juhtima.

Neljandas settis pöördus kõik, aga pea peale. Hispaanlane vajas väikest arstlikku puhkust ning Alcarazi tagasitulek võiski alata. Carlos võitis eelviimase seti väga kindlalt skooriga 6:1.

Otsustavat setti alustas hispaanlane hästi, kui oleks peaaegu esimesel korral Zverevi murdnud, kuid teisel korral sai Alcaraz sellega väga kenasti hakkama. Pärast seda murdmist läks kõik täpselt nii nagu Carlos Alcaraz soovis ja esimene Prantsusmaa lahtiste karikas oligi tõsiasi.