Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Tennisemaailma “pahapoisile” Nick Kyrgiosele määrati kopsakas rahatrahv

Austraallasest tennise pahapoisil tuleb taas rahakotti kergendada – Kyrgiosele määrati 35 000 USA dollariline trahv käitumise eest Miami Openi neljanda ringi kaotusmatšis.

Foto: EPA/Scanpix

 

Maailma 102. reket Nick Kyrgios kaotas matši talendikale itaallasele Jannik Sinnerile (ATP 11.) 6.7, 3:6. Kuigi vähemalt esimeses setis oli tase tegelikult igati kõrge ja mäng nauditav, siis rohkem kõneainet pakkus (nagu Kyrgiose matšides sageli tavaks) 26-aastase austraallase käitumine.

Nimelt ei olnud Kyrgios pehmelt öeldes rahul pukikohtuniku Carlos Bernardese tegutsemisega. Näiteks heitis austraallane Bernardesele korduvalt ette suutmatust publikut kontrollida. Arvestades Kyrgiose karjumist ja kõnepruuki, siis “heitis ette” on tegelikult ikka vähe öeldud (vt lähemalt altpoolt videost). Samuti ei püsinud Kyrgiosel reket käes.

Kõige kuuldu-nähtu eest karistas Bernardes Kyrgiost muide nii punkti- (avaseti kiires lõppmängus) kui ka geimi kaotusega. Kusjuures viimase määras pukikohtunik talle vahetult pärast avasetti, mis tähendab, et Sinner alustas teist setti murdega 1:0 ees olles.

“Ma arvan, et ta [Bernardes] ei kontrolli publikut üldse. Ma arvan, et minu punktikaotuse karistus ei olnud õigustatud,” ütles Kyrgios matšijärgselt. “Temaga [Bernardesega] ei juhtu midagi, temaga ei tehta tema kohtuava õigusemõistmisega seoses midagi. Temast ei tule halbasid artikleid. Ta on järgmisel turniiril jälle kohal ja kõigil on unustatud, kui halb ta täna oli,” lisas keevaline austraallane.

35 000 dollarit trahvi kujunes järgmiselt: 5000 kõnepruugi, 2×5000 ebasportlikku käitumise ning 20 000 verbaalse väärkohtlemise eest.

Kyrgiost trahviti teist turniiri järjest. Mäletatavasti lennutas ta Indian Wellsis reketit niimoodi, et see oleks peaaegu tabanud pallipoissi. Juhtum leidis aset veerandfinaalis Rafael Nadali vastu (Rafa võitis tolle matši kolmes setis) ning oma käitumise eest sai Kyrgios toona 25 000-dollarilise trahvi.

Vaata Kyrgiose draamatsemist matšis Sinneriga: