Kaheksandat korda, aga ilmselt raskemalt kui kunagi varem, jõudis Wimbledoni meeste üksikmängu poolfinaali Rafael Nadal (Hispaania, 2), kes mängu käigus juba korraks mõtles, kas peaks võitluse pooleli jätma.

Nadal, keda on vigastused viimastel hooaegadel palju kummitanud, tõmbas seekord ära kõhulihase. Teise seti keskel käis füsioterapeut hispaanlaste turgutamas ja kui ta oli lõpuks selle seti võitnud ja seisu 1:1-le viigistanud, otsustas ta võitlust jätkata ja lõpuks alistas Taylor Fritzi (USA, 11) 3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6. Seega mängiti maksimaalselt pikalt ja otsustas matši tie-break, kuid seal mängis Nadal tagajoonelt laitmatult ja võitis 10:4. Tänu sellele viigistas Nadal ka üldpunktid 168:168, aga see näitas, et viie seti jooksul ei olnud Fritz kindlasti nõrgem. Nadali serviliigutuse ja liikumise põhjal võis aimata, et kahes viimases setis segas kõhulihase vigastus teda vähem, aga me muidugi ei tea, kuidas ta tunneb ennast reedese poolfinaali eel.

Murdeid oli selles mängus palju ja mõlemad realiseerisid neid ka hästi – Fritz 14st 8 ja Nadal 14st 7. Kuid Nadalil ei jäänud midagi üle, kui üritada maksimaalselt tõrjegeimides, sest kõhulihase valu tõttu ei olnud tal lihtne servida. Esimeses setis oli Nadal 3:1 ees, aga kaotas siis viis geimi järjest. Just tol hetkel tundus kõige tõenäolisem, et Fritz võidab. Teises setis pääses Nadal taas ette 3:0, aga kui vastane tuli järele, kutsus ta väljakule füsioterapeudi. Kuid alates seisult 3:3 Nadal enam servi ei loovutanud ja murdis Fritzi pallingu seisul 6:5. Kolmas sett oli ainus, kus polnud mõlemalt poolt murdeid, sest ainult Fritz tegi neid kaks, kuid neljandas setis algas trall jälle pihta. Ikka nii, et Nadal murdis enne, aga Fritz viigistas ja sarnaselt teisele setile ei saanud ameeriklane enam tagasi teha murret, mis sündis seisul 5:5.

Otsustavas setis läks Nadal murdega juhtima seisuks 4:3, kuid Fritz viigistas järgmises geimis. Samas hakkas üha rohkem silma torkama, et Nadal on tagajoonelt mitmekülgsem ja teravama, Fritz püsis tasakaalus peamiselt servi abil ja tal oli ka mõnikord õnne. Kuid tie-break’is seda õnne ameeriklasel enam ei olnud, nüüd lendasid Nadali pallid järjekindlalt joonele ja risk õigustas end. Seda, et mehed väärisid teineteist, näitab ka äralöökide viik 56:56. Kuid mängust tegi Nadal rohkem äralööke, sest arvesse läksid ka serviässad, mille Fritz võitis 19:5.

“Kõhulihasel on midagi viga,” tunnistas Nadal mängujärgses intervjuus. “Mitu korda kahtlesin, kas peaksin mängu pooleli jätma, aga publiku energi kandis mind edasi!” Nadal on Wimbledonis võitnud varasemast seitsmest poolfinaalist viis, aga kaotanud kaks viimast aastatel 2018 ja 2019. Kui Nadali eelmised vastased poolfinaalides olid Novak Djokovic ja Roger Federer, siis reedel tuleb hispaanlasel kokku minna Nick Kyrgiosega (Austraalia), kes ei ole tema jaoks olnud kerge vastane. Nende esimene kohtumine leidis aset just Wimbledonis ja 2014. aasta 1/8 finaalis Kyrgios võitis neljas setis. Kuid Nadal sai temalt revanši 2019. aasta Wimbledoni 2. ringis. Meeste üldseis on aga 6:3 Nadali kasuks, ent kui jätta välja hispaanlase lemmikkate saviliiv, on seis vaid 4:3.

Kyrgios ise alistas tänases veerandfinaalis Cristian Garini (Tšiili) 6:4, 6:3, 7:6. Garin murdis Kyrgiose servi mängu esimeses geimis, aga hiljem enam mitte kordagi. Kyrgiosel endal õnnestus kolm murret, kuid tal oli raske seis kolmanda seti tie-break’is, kus austraallane jäi 3:1 eduseisult taha 3:5. Kuid nüüd võitis Kyrgios omakorda neli punkti järjest ja säästis ennast vähemalt veel ühest setist, mis annab talle väsinud ja/või vigase Nadali vastu suurema võimaluse.

Lisame ka siia, et naiste veerandfinaalid täna üllatusi ei toonud ja Jelena Rõbakina (Kasahstan, 17) alistas Ajla Tomljanovici (Austraalia) 4:6, 6:2, 6:3 ja Simona Halep (Rumeenia, 16) Amanda Anisimova (USA, 20) 6:2, 6:4. Halep võinuks võita ka suuremalt, aga ta kaotas teises setis seisult 5:1 kolm geimi järjest ja jäi siis servil taha 0:40. Aga nüüd vastas rumeenlanna viie võidupunktiga järjest ja teenis koha poolfinaalis.

Kui Nadal jõudis Wimbledoni poolfinaali kaheksandat, siis Halep kolmandat korda. 2014. aastal ta kaotas poolfinaalis praeguseks juba unustatud mängijale Eugenie Bouchardile (Kanada), aga 2019 käis tee lõpuni, kui alistas finaalis Serena Williamsi (USA). Seega on ikka veel võimalus, et 2022. aasta ei anna naiste üksikmängus uusi slämmivõitjaid, sest Austraalias võitis teatavasti Ashleigh Barty (Austraalia) ja Pariisis Iga Swiatek (Poola).

Naiste poolfinaalis peetakse juba homme ja enne (kell 15.30) kohtuvad Ons Jabeur (Tuneesia, 3) ja Tatjana Maria (Saksamaa) ning pärast selle mängu lõppu Halep ja Rõbakina. Kõik peale Halepi mängivad suure slämmi turniiri poolfinaalis esmakordselt.