Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Novak Djokovic võitis Roomas kuuenda tiitli

Novak Djokovic (Serbia, 1) võitis karjääri kuuenda tiitli Rooma ATP Masters 1000 turniiril, kui alistas finaalis Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 4) 6:0, 7:6.

Oodata võis tasavägist mängu, aga seda nähti ainult teises setis. Esimeses setis mängis Djokovic peaaegu veatult ja Tsitsipas ei suutnud üldse initsiatiivi haarata. Muidu ründava tagamängijana tuntud kreeklane tegi selles setis ainult kaks äralööki.

Teises setis suutis aga Tsitsipas esimesena murda Djokovici pallingu ja ta asus juhtima 4:1. Djokovic võttis murde tagasi alles siis, kui tal enam ei olnud võimalust kaotada – muidu lõppenuks sett ära. Seisul 5:3 jäi Tsitsipas Djokovici tõrjetega hätta, aga tegi ka paar rumalat viga. Nii otsustas mängu tie-break, kus Djokovic oli ees 5:2, aga suutis võidu vormistada kahe punkti võitmisega alles seisult 5:5.

Djokovic tegi äralööke vastasest kolm korda rohkem (24:8), mis on üsna üllatav. Lihtvigadega jäi kreeklane ka alla, ta tegi neid 20, Djokovic 14. Kui esimeses setis servi Djokovic peaaegu eksimatult, siis mängu lõpuks olid tema numbrid ikka head, kuid mitte enam ahhetamapanevad: esimese servi protsent 70, esimeselt servilt võidetud punkte 81 ja teiselt servilt võidetud punkte 56.

Autasustamisel ei olnud Tsitsipas vastase kiitmisega kitsi ja ütles tähelepanuväärse lause: “Loodan, et ühel päeval jõuan samale tasemele, kus sina juba oled.” Kuid eelmise aasta Prantsusmaa lahtistel oli kreeklane saanud maailma esireketile paremini vastu, ta isegi juhtis settidega 2:0. “Sa ei pea olema nii tagasihoidlik,” vastas Djokovic Tsitsipase kõnele. “Sa oled juba praegu uue põlvkonna liider ja võidad kindlasti nii selle karika kui ka palju muid karikaid.” Kõne selle osa pidas Djokovic inglise keeles, aga ülejäänud osa itaalia keeles, mis näitab maailma esireketi väga head keeleoskust, sest ta suudab kõnet pidada ka prantsuse keeles.