Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Kontaveit kaotas Hamburgi tenniseturniiri finaalis ameeriklannale kindlalt

Eesti esireket Anett Kontaveit kaotas Hamburgis WTA 250 tenniseturniiri finaalis 2:6, 4:6 ameeriklanna Bernarda Perale.

Tegu on sama vastasega, keda Anett hiljuti Wimbledoni avaringis 7:5, 6:1 võitis. Juba enne finaali oli aga teada, et Pera on nüüdseks sattunud väga heasse hoogu.

Pera alustas kohtumist kohe murdega ega vaadanud enam tagasi, murdes hiljem veel korra Kontaveidi servi ja võites avaseti 6:2.

Teises setis seisul 2:3 Aneti poolt vaadatuna suutis Pera taas eestlanna pallingu murda ning seejärel ka enda servi hoida. Kuigi Anett suutis tagasi murda, võitis ameeriklanna siiski seti 6:4 ja ühtlasi ka finaali.

Võib öelda, et Pera mängis väga õnnestunult ja teravalt, hoides Anetti pideva surve all (eriti Aneti teise servi pealt), mida liiga tihti ei näe.

Fantastilises hoos Pera võitis seega teise turniiri järjest, tema võiduseeria pikenes nüüd 12-mänguliseks. Uues maailma edetabelis tõuseb ameeriklanna vähemalt 55. kohale, hooaja kolmandasse finaali jõudnud Anett jätkab teisel real.

Anett on võistlustules ka järgmisel nädalal, mängides Prahas peetaval WTA 250 turniiril.

ENNE KOHTUMIST:

Bernarda Pera (USA, WTA 81.) on nüüd meie tennisesõpradele tuttav mängija, aga veel juuni lõpus siinmail temast kuigi palju ei teatud. Põhjus on selles, et just siis, natuke rohkem kui kolm nädalat tagasi kohtus Anett Kontaveit (1) Peraga Wimbledoni avaringis. Tänane kohtumine leiab aset Hamburgi turniiri finaalis.

Tennisnet kirjutas eelmisele mängule ka põhjaliku eelvaate, kust saime teada, et mängijaks kerkis Pera Horvaatias, kuid 16-aastaselt kolis pere Ameerikasse ja alates 2013. aastast mängib praegu 27-aastane tennisist USA lipu all. Muidugi on eelloos kirjutatud lahti ka kogu Pera karjäär 2022. aasta juunini,

Ometi on kolme nädalaga päris palju muutunud, Pera ei ole enam teise saja mängija, mis ta oli (123.) Anettiga Wimbledonis kohtudes ja samuti ei ole tema WTA tiitlite arv enam null. Pärast 5:7, 1:6 kaotust Anettile jäi Pera alla ka WTA 125K turniiril Jasmine Paolinile (Itaalia), sõitis aga Prantsusmaalt otse Budapesti, kus alustas WTA 250 turniiri kvalifikatsioonist ja võitis seitse mängu järjest, Tugevaim vastane, kelle Pera Ungari pealinnas alistas, oli valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitš (tollal WTA 36.).

Kuna Hamburgis on Pera võitnud neli vastast, on ameeriklanna võiduseeria juba 11-mänguline. Kuid Hamburgis ta ei ole kohtunud kellegagi TOP50 seast – täpselt samamoodi nagu Anett, kellel ei ole ka olnud vastast esiviiekümnest. Finaalis nüüd selles mõttes teineteisest erinetakse, et Pera mängib TOP50 (lausa TOP5!) tennisistiga, aga Anett endiselt mitte.