Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Anett Kontaveit – Ma armastan väga meie riiki!

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit — FOTO: Scanpix

Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäeval meenutavad erinevad tippsportlased üksteise karjääri olulisimaid võite. EOK videosarja „Tähistame sajaga“ osas on luubi all kuu aega tagasi karjääri lõpetanud Anett Kontaveidi imeline 2021. aasta ning seda meenutavad Kontaveit ja olümpiavõitja Katrina Lehis.

„Anett on alati jätnud kahe jalaga maa peal oleva inimese mulje. Ta läheb, ta mängib, ta ajab oma asja, teda ei huvita, mida kuskil öeldakse või räägitakse, sest tema tahab ja tema teeb. Ta läheb heas mõttes läbi seina ja tema teekonda on olnud väga huvitav jälgida,“ räägib Lehis.

Ta tunnistab, et vahel on olnud Kontaveidile kaasaelamine olnud päris keeruline. „Mul on jube raske eestlastele kaasa elada, sest ma lähen nii närvi. Mul on endal palju lihtsam ise vehelda ja rajal olla, sest kui ma elan kaasa, hakkab mu käsi värisema ja ma ei saa samas mitte midagi teha. Värisen siis ja mõtlen, et palun tehke ära, tooge see punkt koju,“ naerab ta.

2021. aasta oli Kontaveidile meeletult edukas – ta tõusis esimest korda maailma edetabelis esikümnesse, ta võitis neli WTA tiitlit ning tal õnnestus jõuda WTA aastalõputurniirile, kus tal tuli finaalis tunnistada hispaanlanna Garbiñe Muguruza paremust.

„Ma tean, et ma annan alati endast kõik. See oli üks hullumeelne aasta, aga ma tean, et karjääri lõppedes mul ei ole selliseid mõtteid, et oleks võinud midagi teistmoodi teha,“ räägib Kontaveit.

Tennisisti sõnul on ta alati olnud uhke Eesti esindamise üle. „Ma arvan, et see on äge kui näitan, et sellisest väikesest riigist on ka võimalik nii populaarsel ja suurel spordialal läbi lüüa. Loodan, et olen natukene Eesti kohta teadlikkust tõstnud. Ma olen patriootlik inimene, ma armastan meie riiki. Ma ei tea, kas see on veel eriti suurelt minu sees, sest ma olen pidanud palju kodunt eemal olema.  Mul on alati soe tunne, kui ma koju tulen,“ räägib Kontaveit.