Tennisestaarid kogunevad Abu Dhabi tenniseturniirile

Alcaraz

Grupp maailmakuulsaid tennisiste saabub Araabia Ühendemiraatidesse, et mängida Mubadala tennise maailmameistrivõistlustel, mis toimub 16.-18. detsembrini Abu Dhabis.

Tegemist on hooajaeelse spordiüritusega, mis toimub enne 2023. aasta tennisehooaja algust. Oma Lähis-Ida turniiri debüüdi teeb maailma esireket Carlos Alcaraz, kellega ühineb Prantsusmaa ja US Openi finalist Casper Ruud ning tiitlikaitsja Andrei Rublev. Võistlustest võtavad osa ka Stefanos Tsitsipas (ATP 3.), US Openi poolfinalist Frances Tiafoe ja britt Cameron Norrie. 

Veerandfinaalis mängib Tsitsipas Norrie’ga ja Rublev läheb vastamisi Tiafoega. Esimese paari võitja mängib poolfinaalis Ruudiga ja teise paari võitja Alcaraziga. 

Araabia Ühendemiraatides toimub ka naiste tennisemäng, kui WTA 2. ja mitmekordne suure slämmi finalist Ons Jabeur läheb vastamisi 2021. aasta US Openi meistri Emma Raducanuga. 

Meeste turniir on toimunud juba 2009. aastast saadik ja selle aja jooksul on kõige rohkem turniiril võidutsenud (5) Rafael Nadal. Serblane Novak Djokovic on võitnud tiitli neljal korral. Naiste turniir on toimunud aastast 2017 ja kõige esimese naiste turniiri võitjaks tuli lätlanna Jelena Ostapenko. 

Mubadala tennise maailmameistrivõistlusi saab otseülekandes näha järgmise põlvkonna teleteenuses Go3. Ülekanded algavad 16. detsembril kell 14.00, 17. detsembril kell 13.00 ja 18. detsembril kell 11.00.