Teises setis läks keeruliseks, kuid Kaia Kanepi pääses Madridis põhiturniirile

Kaia Kanepi (kvalifikatsiooni 4. asetus) võitis Madridi WTA 1000 valikturniiri 2. ringis Martina Trevisani (Itaalia, WTA 81.) 6:2, 7:5 ja pääses homme algavale põhiturniirile.

Kohtumises oli kaks pöördepunkti – esimeses setis Trevisani 2:0, 30:0 eduseisult ja teises setis, kui Kaia jäi oma pallingul taha 4:5, 0:40. Need seisud lahenesid Eesti tennisisti kasuks ja nii tuli võit tund ja 40 minutit kestnud mängus.

Kaia oli Trevisani varem võitnud 2018. aasta juunis Brescia ITF-i 60-tuhandelise turniiri finaalis. Kuigi Trevisan paikneb praegu maailma edetabelis 26 kohta Kaiast tagapool, on ta liivaväljakul kindlasti ohtlikum ja selle tunnistuseks itaallanna pääs veerandfinaali 2020. aasta Prantsusmaa lahtistel. Trevisan armastab pikki punkte ja isegi mängu nägemata võis eeldada, et esimestes geimides olidki punktid pikad, sest Trevisani eduseisul 2:0 olid kaks geimi kokku kestnud tosin minutit.

Kuid Trevisani eduseisul 2:0, 30:0 võttis Kaia neli punkti järjest, murdis pallingu tagasi ja lõpuks tegi selles setis vastasele “kinnise muna”. Teises setis oli initsiatiiv Kaia poolel, vastane oli servi hoidmisega palju rohkem hädas (Kaial seisudel 1:1 ja 3:3 kokku kolm murdepalli), aga hoopis eestlanna kaotas servigeimi seisul 3:4. Ta tegi kaotatu kohe tagasi, aga oli seisul 4:5, 0:40 uuesti raskustes. Kaia päästis kolm settpalli ja siis enam tagasi ei vaadanud. Alates seisult 4:5, 0:40 võitis Kanepi 14st punktist 13.

Kuigi Kaia sai esimest servi sisse ainult 45%, on see samas hea, et üsna madala tabavuse juures ta kaotas ainult kaks pallingugeimi. Kaia lõi 4 ässa ja tegi topeltvigu vastasest vähem (2 vs 4). Esimeselt servilt võitis Kaia 74 ja Trevisan ainult 50% punktidest – see on juba suur vahe. Murdepalle realiseeris Kaia 10st 5 ja Trevisan 8st 2.

Praegu pole teada, kellega Kaia kohtub põhiturniiri esimeses ringis, loos toimub arvatavasti täna õhtul, kui kõik kvalifikatsioonimängud on läbi.

Algselt esimesana asetatud maailma esireket Iga Swiatek (Poola) loobus Madridi turniirist ja tema kohale paigutati 17. asetusega Leylah Fernandez (Kanada). Maailma esikümnest ei tee kaasa veel Barbora Krejcikova (Tšehhi, 3) ja Anett Kontaveit (6).