Reklaam sulgub sekundi pärast

Tatjana Maria imeline elu: hommikul vahetab mähkmeid, pärastlõunal Wimbledoni poolfinaalis

Kuigi viimasel ajal on naiste tennises olnud slämmidel päris palju üllatajaid nelja parema seas, ületab 34-aastane Tatjana Maria (Saksamaa, WTA 103.) ilmselt neid kõiki, sest on jõudnud Wimbledonis poolfinaali kahe lapse, neist noorem üheaastane, kõrvalt.

Foto: Reuters/Scanpix

Maria, kes on abielus oma treeneriga, mistõttu mees saab kõigil turniiridel olla tema kõrval, elab ka võistlustel tavalist pereelu ja praegu, kui teine tütar on veel üsna väike (sündis eelmise aasta aprillis) vahetab ka mähkmeid ning vahel otsib mängude ajal abi kaastennisistidelt, et keegi saaks hoida tema lapsi. Peab ju ka laste isa keskenduma abikaasa mängule.

Kuigi Ons Jabeuri (Tuneesia, 3) ei ole eraldi välja toodud, olevat ka tuneeslanna üks neist, kes vahepeal Maria lapsi hoidnud. Nüüd kohtuvad nad Wimbledoni poolfinaalis omavahel ja mõlema jaoks on selline edu esmakordne, ehkki Jabeur on jõudnud juba tõusta maailma teiseks reketiks.

Alates teisest ringist on Maria välja lülitanud kolm asetatud mängijat – Sorana Cirstea (Rumeenia, 26), Maria Sakkari (Kreeka, 5) ja Jelena Ostapenko (Läti, 12). Kui Maria armastab lõigatud lööke, on kõik tema kolm vastast tuntud “paugutajatena”, aga muruväljakul sellest ei piisa. Marial on olnud väga hea serv ja ta on suutnud kõigiga võrdsust hoida ja otsustavatel hetkedel võita. Näiteks Cirstea vastu oli ta otsustavas setis taga 0:3, Sakkari vastu teises setis 2:5 ja Ostapenkol oli lausa kasutada kaks matšpalli, aga mängude lõpud on langenud Maria kasuks.

Nüüd oli veerandfinaalis tal edetabeli alusel lihtsaim vastane – kaasmaalanna Jule Niemeier (WTA 97.), aga ka tema vastu jäi Maria kõigepealt setiga taha ja seejärel otsustavas setis murdega taha (2:4). Kuid võit 4:6, 6:2, 7:5 kuulus taas kahe lapse emale ja nii ei täitunud napilt treener Harri Neppi ennustus, et Niemeier jõuab poolfinaali – nii pakkus Tennisneti ekspert pärast 2. ringi, kus noor sakslanna alistas Anett Kontaveidi. Niemeier oligi teravam ja võitis äralöögid 39:26, kuid teda vedasid alt 54 lihtviga (Maria 37), millest 11 olid topeltvead.

Jabeur alustas Marie Bouzkova (Tšehhi, WTA 66.) vastu samuti setikaotusega, aga oli lõpus väga kindel ja 3:6, 6:1, 6:1 tähendab, et tuneslanna võidus polnud kahtlust. Jabeur on naiste tennises peaaegu kõigiga sõbranna ja nii lõppes kohtumine siira kallistusega. Eks Bouzkova oli muidugi rahul, et tema pikk mõõn sai Wimbledonis veerandfinaali jõudmisega otsa.

Tundub, et Maria muinasjutt poolfinaalis siiski enam ei jätku. Miks, kui ta on üllatanud juba kahes setis võitmisega Sakkarit, kes edetabelipunktidega vaid napilt Jabeurist maas? Ikka sellepärast, et Jabeur ei ole selline palli “taguja” nagu Maria paljude eelmised vastased ja teda juba lõigetega ei püüa, sest ts suudab vastata samaga. Näib, et üks relv on Marialt ära võetud ja see annab Jabeurile häid šansse finaali jõuda.