Reklaam sulgub sekundi pärast

Tallinna juunioride ITFil finaali jõudnud Elisabeth Iila: kaheksa nädalat kodust ära väsitab

Möödunud nädalal Kadriorus toimunud juunioride ITFi 3. kategooria turniiril tegi eestlastest parima võistluse Elisabeth Iila (17), kes jõudis nii üksik – , kui paarismängus finaali.

– ITF-i turniiril edukalt mänginud Elisabeth Iila paremal / Foto: Erakogu

Kolmes esimeses kohtumises loovutas turniiritabelis teisena asetatud Iila vastastele ainult viis geimi.

Poolfinaalis tuli eestlannal kohtuda tugeva Läti neiu, 16-aastase Valerija Maija Karginaga. Kuigi matš oli tasavägisem, kui eelnevad võttis Iila suhteliselt kindla 6:4, 6:2 võidu. Finaalis tuli pisut kaugemalt lõunanaabrilt, leedulannalt Emilija Tverjonaitelt vastu võtta kaotus 1:6, 4:6.

Paarismänguturniiril jõudis IIla koos Karginaga finaali. Seal jäädi alla Leedu duole Uma Bakaityte/Tverjonaite.

„Tallinna võistlus tundus kuidagi palju kergem võrreldes teise kategooria turniiridega Euroopas ja Põhja-Aafrikas,“ rääkis Iila Tennisnetile antud lühiusutluses.

Samas oli eestlanna enne Tallinna juunioride turniiri kaheksa nädalat järjest erinevatel turniiridel mänginud. Parimad resultaadid tulid paarismängutandrilt, kus koos juba tuttava lätlanna Karginaga jõuti Rabatis J3 turniiril finaali ning J2 turniiril samuti Marokos peetud võistlusel poolfinaali. Nelja parema paari sekka mängis Iila end ka Slovakkias, seda teise kategooria turniiril koos Serbia neiu Andrea Obradoviciga.

„Kadrioru liivaväljakud on võrreldes viimasel ajal mujal kogetuga ikkagi palju-palju paremad,“ kiitis noortennisist kodust väljakukatet. „Aga siin peetud turniiril oli heaks saagiks võit Kargina üle,“ lisas ta. „Üldiselt olen rahul. Nüüd tahan nii öelda tavarütmi sisse saada. Kaheksa nädalat erinevatel turniiridel oli ikka üsna väsitav ja kurnav. Plaan on nüüd kodus treenida nii paar nädalat. Seejärel ootavad ees taas võistlused. Saksamaal.“