Simona Halep võitis Wimbledonis 11. mängu järjest ja kerkis peafavoriidiks

Simona Halep (Rumeenia, 16) korraldas täieliku jõudemonstratsiooni eelviimase esikümne mängijana konkurentsi jäänud Paula Badosa (Hispaania, 4) vastu ja võitis täpselt tunniga 6:1, 6:2.

– Simona Halep / Foto: AFP/Scanpix

Ei tea, kas uus treener Patrick Mouratoglou on Halepi enesekindluse taastanud, aga rumeenlanna on tõesti selline mängija, et kui ta on hoos, võib ta iga vastase ühepoolselt alistada. Meenutame, et ka Anett Kontaveit sai 2020 Australian Openi veerandfinaalis rumeenlanna karmi kätt tunda, aga eelmise aasta sügisel võttis revanši. 2019. aastal alistas Halep finaalis Serena Williamsi (USA) lausa 6:2, 6:2. Kuna 2020. aastal jäi Wimbledoni turniir koroonaviiruse tõttu ära ja mullu Halep seal vigastuse tõttu ei mänginud, ongi ta nüüd võitnud muruväljaku slämmil 11 mängu (7+4) järjest.

Badosa mängis küll alla oma taset (näiteks esimeses setis 1 äralöök ja 12 lihtviga), aga peamine ongi see, et Halep on pallivahetustes halastamatu ja põhiliselt sunnib vastaseid eksima. Rumeenlannal ei ole päris tapvat ründelööki, aga ta oskab mitmekülgset ja kõrge tempoga ründemängu. Halep oli ka kihlveokontorite soosik enne mängu Badosaga, aga nüüd on ta koos Ons Jabeuriga (Tuneesia, 3) peamine favoriit võitmaks Wimbledoni.

Veerandfinaalis kohtub Halep Amanda Anisimovaga (USA, 20), kellest tal ei ole häid mälestusi ühest varasemast veerandfinaalist, kui rumeenlanna kaotas noorele ameeriklannale 2:6, 4:6 2019. aasta Prantsusmaa lahtistel. Aga samas on Halep kaks viimast mängu Anisimova vastu kindlalt võitnud ja nende hulgas äsja Bad Homburgi muruväljakul 6:2, 6:1. Enamik fakte räägib Halepi kasuks.

Tabeli ülemise poole teises veerandfinaalis on vastamisi Ajla Tomljanovic (Austraalia, WTA 44.) ja Jelena Rõbakina (Kasahstan, 17), kes edetabelis on tegelikult 23. Tomljanovic, kes kordas veerandfinaali pääsuga oma mullust tulemust, pidas pika ja vaheldusrikka heitluse Alize Cornet’ga (Prantsusmaa) ja võitis 4:6, 6:4, 6:3. Servimurdeid ja pikki tagajoonepunkte oli selles mängus palju ja kohtumine kohati ei meenutanud üldse murutennist. Kuigi Cornet võitles lõpuni ja tuli otsustavas setis veel seisult 1:5 järele 3:5 ning päästis ka kaks matšpalli, häirisid jalakrambid teda niivõrd, et ta pööret mängu tuua ei suutnud.