Prantsusmaa lahtised vahele jättev Nadal andis teada kuna karjääri lõpetab

Rafael Nada
Rafael Nada — FOTO: Scanpix

Endine meeste maailma esireket Rafael Nadal andis teada, et jätab esimest korda viimase 19 aasta jooksul Prantsusmaa lahtised tennisemeistrivõistlused vahele ning plaanib järgmisel aastal karjääri lõpetada

3. juunil 37-aastaseks saav Nadal ütles turniiri vahelejätmise kohta nii: “Mina seda otsust ei teinud, minu keha langetas selle otsuse.”

14-kordne Prantsusmaa lahtiste meesüksikmängu võitja ei osale tänavusel turniiril puusavigastuse tõttu, mis on teda juba kuid seganud.

Nadal teatas neljapäeval oma Mallorca saarel asuvas tenniseakadeemias peetud pressikonverentsil, et eemale jäämine pole üllatav, kuna ta pole mänginud pärast jaanuaris Austraalia lahtistel saadud vigastust.

“Töötasin viimased neli kuud iga päev nii palju kui võimalik ja need on olnud väga rasked kuud, sest me ei suutnud leida lahendust minu Austraalias tekkinud probleemile,” ütles Nadal. “Täna olen endiselt olukorras, kus ma ei tunne end valmis võistlema selliste standarditega, mis mul on vaja Roland Garrosil mängimiseks.”

Lisaks mainis 22-kordne suure slämmi turniirivõitja, et Järgmine aasta on suuretõenäosusega tema viimane hooaeg profikarjääris: “Pikendan mängupausi veelgi, et proovida terveks saada ja seejärel järgmisel hooajal mängida, mis tõenäoliselt jääb minu viimaseks aastaks profituuril.”