Palju õnne! Maileen Nuudi võitis esmakordselt ITF-i turniiri

maileen-nuudi

Maileen Nuudi võitis täna karjääri jooksul esmakordselt ITF-i turniiri, kui alistas Alkmaari W15 finaalis ameeriklanna Chiara Scholli (WTA 539.) 6:2, 5:7, 6:4.

Nuudi võit oli sellega sajaprotsendiliselt teenitud, et lisaks teisena asetatud Schollile alistas ta võistluse käigus (kohe esimeses ringis!) ka esimesena asetatud Quirine Lemoine’i (Holland).

Finaalis tegi Nuudi esimese spurdi seisult 2:2. Ta murdis vastase servi ega piirdunud sellega. Kui Scholl servis seisul 2:4, oli ameeriklanna 40:15 ees, aga Nuudi suutis ikkagi murda ja sellega esimese seti võit kindlustada, vahendab tennisnet.ee

Teine sett algas sarnaselt eilse poolfinaaliga, kui Nuudi jäi jälle 0:3 taha ja võitis kolme geimi jooksul ainult kaks punkti. Eile ta ei tulnudki leedulanna Klaudis Bubelyte vastu sellest seisust välja, aga täna viigistas kiiresti 3:3. Seisul 5:5 mängiti tasavägine geim, aga Nuudil ei õnnestunud saada murdepalli ja ta kaotas. Seejärel läks oma palling ka ära ja ikkagi tuli mängida otsustavat setti.

Seal tekkis väga ärev seis. Pärast Scholli murret jäi Nuudi taha 2:4, kusjuures Scholl ei olnud kolmes servigeimis kaotanud punktigi! Kuidas nüüd tagasi murda? Aga Nuudi lahendas selle ülesande kergelt – läks vastase servil 40:0 ette ja realiseeris teise murdepalli. Viik oli jalul, aga Nuudi jätkas sama hooga. Uus murre seisul 4:4 võimaldas servida matši võiduks. Nuudi läkski 40:0 ette, aga oli veel ärevust – ta realiseeris alles viimase ehk kolmanda võimaluse.

Kuid ITF-i turniirivõit oli tõsiasi, kahe viimase kuuga on nüüd Eesti tennisele lisandunud kaks uut ITF-i ükskikmängu võitjat, eelmine oli Mark Lajal.