Reklaam sulgub sekundi pärast

Naiste üksikmängu tabeli alumises pooles on kahe ringiga välja langenud kõik maailma esikümne mängijad

Naiste üksikmängu tabeli alumises pooles on kahe ringiga välja langenud kõik maailma esikümne mängijad, kelle seas oli ka meie Anett Kontaveit (5). Täna langes viimasena Maria Sakkari (Kreeka, 4), kes kaotas Karolina Muchovale (Tšehhi) 6:7, 6:7.

Foto: Reuters/Scanpix

Kuna kaotas ka 12ndana asetatud britt Emma Raducanu (6:3, 1:6, 1:6 Aliaksandra Sasnovitšile), on nii-öelda peafavoriit finaali pääsuks 14ndana asetatud Belinda Bencic (Šveits). Peafavoriit on ta muidugi paberil, sest Bencic on allesjäänutest kõrgeima asetusega. Aga kuna üllatusi on juba palju juhtunud, siis võivad näiteks poolfinaalis kohtuda hoopis Kaia Kanepi – Amanda Anisimova (USA, 27).

Muidugi on see meie soovunelm, aga ka tegelikult ei ole Kaial nelja hulka jõudmiseks väga suuri takistusi. Tal on vaja alistada Cori Gauff (USA, 18), aga seejärel ilmselt on raskeim vastane kas Viktoria Azarenka (Valgevene, 15) või Jil Teichmann (Šveits, 23), kes kohtuvad 3. ringis omavahel.

Sakkari ja Muchova mängus oli tšehhitari võit teenitud. Esimese setis jäi tal kasutamata meeletult võimalusi – seisul 5:2 kolm settpalli, seisul 5:4 üks settpall ja seisul 6:5 kolm settpalli – kõik need siiski vastase servil. Kuid hoolimata niisugustest valusatest hetkedest võitis Muchova tie-break’i tänu minimurdele seisul 5:5 ja seejärel servi hoidmisele. Teises setis oli Muchova kaks korda murdega ees, aga lõpuks mängiti jälle tie-break, kus tšehhitar ei jäänud kordagi kaotusseisu. 3:0st sai 4:4, aga siis võitis Muchova kolm punkti järjest.

Vahepealsete vigastuste tõttu rankingus 81. kohale langenud Muchova on mänginud suurel slämmil varemgi hästi, tal on kirjas Wimbledoni kaks veerandfinaali (2019, 2021) ja Australian Openi poolfinaal (2021). Seda tunnistas ka Sakkari, ehkki temagi on kaks korda slämmiturniiri poolfinaalis mänginud. “Ta mängis imeliselt. Ta on alati olnud suurtel slämmidel väga hea ja täna oli ta minust parem ning võitis teenitult,” ütles Sakkari.

Omakorda paranesid nüüd Anett Kontaveidi võimalused kerkida pärast Prantsusmaa lahtiseid karjääri parimale edetabelikohale, sest ka lähimad rivaalid Sakkari ja Ons Jabeur (Tuneesia) kukkusid kiiresti välja. Praegu on seis selline, et Kontaveit paikneb jooksvas edetabelis teisel (!) kohal, aga Paula Badosa (Hispaania) mööduks, kui võidaks kaks järgmist mängu. Ent kõik teised, kel on veel võimalus Anetti ülejärgmisel nädalal edestada, peavad jõudma poolfinaali või finaali.