Reklaam sulgub sekundi pärast

Nadal ei karda pensionile jäämist

Nadal
Nadal — FOTO: Scanpix

Hispaanlasest vanameister Rafael Nadal andis 2023. aasta lõpus teada, et naaseb tenniseväljakutel jaanuaris ning tema suureks tagasituleku suure slämmi turniiriks saab õige pea alustav Austraalia lahtised.

Möödunud on 348 päeva sellest, kui Nadal alustas oma viimast taastusravi pärast puusavigastust, mis vajaks lõpuks operatsiooni.

22-kordne suure slämmi tšempion teeb ennustusi harva, kuid Brisbane'i ringreisile naastes on tema sammus näha enerigat.

Hooaja alguskuud võivad veel omajagu aega võtta, kuid Nadal loodab, et saab Euroopas kevadel saviväljaku tiitlite nimel heidelda.

"Isegi kui ma tean, et pärast kõike läbielatut on see kõik peaaegu võimatu, minu vanus ning kõik asjad kokku, mis mu kehal on - kui minu sees pole tunnet ja motivatsiooni või lootust, et suudan edasi võidelda, millegi jaoks, mis mind tõeliselt motiveerib, ei valmista ma tõenäoliselt hooaega nii, nagu ma olen seda teinud" rääkis hispaanlane BBC Sportile enne Brisbane'i rahvusvahelist turniiri

Esialgsed märgid on paljulubavad. Nadal treenib hästi, tema puus on paranenud ning kuigi tema vasakut jalga mõjutav degeneratiivne seisund annab alati tõsist põhjust muretsemiseks, on ta tulevase aasta suhtes põnevil.

Nadal alustab Brisbane turniiri homme hommikul austerlase Dominic Thiemi (ATP 98.) vastu.

Austraalia lahtised algavad 14. jaanuaril.