Reklaam sulgub sekundi pärast

Maailma parimad tennisistid kogunevad ATP Touri finaalturniirile

Itaaliasse, Torinosse kogunevad maailma parimad tennisistid, sest 13.-20. november toimub hooaja finaalturniir Nitto ATP Finals.

Sellel võistlusel võtavad osa kaheksa maailma kõige tugevamat tennisisti. Kohal on hispaanlane Rafael Nadal, kreeklane Stefanos Tsitsipas, norralane Casper Ruud, kanadalane Felix Auger-Aliassime, serblane Novak Djokovic, ameeriklane Taylor Fritz ja ka Daniil Medvedev ning  Andrey Rublev. Maailma esireket Alcaraz peab vigastuse tõttu turniiri vahele jätma.

Tennisistid jagatakse kahte gruppi – esimesse gruppi (Green) kuuluvad Nadal, Ruud, Auger-Aliassime ja Fritz. Teise gruppi (Punane) kuuluvad Tsitsipas, Djokovic, Medvedev ja Rublev. Iga grupi kaks paremat pääsevad järgmisse ringi ehk poolfinaali.

Meeste üksikmängu meister saab 2,2 miljonit USA dollarit ja teine finalist saab poole sellest summast. Tennisistidel on tugev motivatsioon igas matšis võidelda, sest iga võidetud matšiga teenib 383 000 USA dollarit. Kogu auhinnafond on 14,75 miljonit.

Paljude tenniseekspertide hinnangul selget favoriiti sel aastal ei ole, mistõttu on vaatajatel oodata palju intriigi. Eelmisel aastal triumfeeris finaaliturniiril sakslane Alexander Zverev, kes sel aastal oma tiitlit kaitsta ei saa, kuna sakslast kimbutavad vigastused ja ta ei pääsenud ka kaheksa parema hulka.

Hiljuti pensionile läinud Roger Federer on kuue tiitliga selle turniiri enim kordi võitnud. Djokovic on võidutsenud viiel korral ja viimane kord 2015. aastal ning sama palju tiitleid on võitnud Tšehhi päritolu ameeriklane Ivan Lendl. Rafael Nadal pole seda mainekat turniiri kunagi võitnud.

Nitto ATP finaali otseülekannet saab vaadata TV3 Sport ja järgmise põlvkonna teleteenuse Go3 vahendusel

AJAKAVA

Pühapäev, 13. november kuni laupäev, 19. november

15.00 ja 22.00

Pühapäev, 20. november

20.00