Reklaam sulgub sekundi pärast

Kaks settpalli päästnud Mark Lajal jõudis poolfinaali

Mark Lajal pääses karjääri jooksul kolmandat korda ITF-i M15 turniiri poolfinaali, kui alistas Heraklionis (Kreeka) Hong Kit Wongi (Hongkong) 7:6, 6:3.

Foto: Karl Toomsoo/ETL

Vastane oli Lajalist (ATP 872.) ligi kakssada kohts tagapool ning ka kihlveokontorid lugesid Eesti noormeest soosikuks. Kuid esimene sett ei tulnud sugugi lihtsalt. Lajal teenis küll esimesena kaks murdepalli seisul 1:1, aga hoopis vastasel õnnestus murda ja 5:3 juhtima minna. Lajalil oli selg vastu seina, aga selles olukorras suutis ta tagasi murda. Ent seejärel oli vastasel murdepall kahes Lajali servigeimis seisudel 4:5 ja 5:6, mis tähendas ka kaht settpalli. Lajal päästis settpallid ja tie-break’is juhtis algusest lõpuni, kuigi ärevaks läks siis, kui ta seisul 6:3 kaotas kaks punkti oma servil. Kuid ta kasutas kolmanda settpalli vastase servil – tie-break lõppes 7:5.

Teises setis oli Wongil avageimis kaks murdepall, aga kui Lajal oli need päästnud, tal enam probleeme ei tekkinud. Eesti esireket sai murdega ette, juhtis 3:0 ja talle piisas servigeimide võitmisest. Lajal tuli selle ülesandega kindlalt toime, Wongil enam murdepalle ei olnud. Peab ka lisama, et Heraklionis mängitakse kõvakattel, seega on servi osakaal seal suurem. Lajali servinäitajad ei olnud ideaalsed, aga paremad kui vastasel. Vaid esimese servi protsendiga jäi ta ülinapilt alla (59 vs 60%). Esimeselt servilt võitis aga Lajal 68 ja Wong 63% punktidest. Lajal mängis paremini ka murdepallidel – temal 4st 2, vastasel 7st 1.

Lajal kohtub nüüd poolfinaalis enam vähem “omasuguse” (ATP 903.) mängija Colin Markesiga (USA), kes täna lülitas välja esimesena asetatud jaapanlase Shuichi Sekiguchi. Esimest korda jõudis Lajal ITF-i turniiril poolfinaali samuti Heraklionis, see sündis mullu novembris. Teist korda jõudis ta poolfinaali kolm nädalat tagasi Monastiris. Kui Lajal jõuaks esmakordselt finaali, pääseks ta maailma edetabelis TOP 800 sekka, kuid mitte veel järgmisel, vaid ülejärgmisel nädalal (ITF-i madalama kategooria turniiride punktid lisatakse alati nädal hiljem).